Üniversitemizde Kalite Çalıştayı’nın İkincisi İşletme Fakültesi’nde Gerçekleştirildi

Üniversitemizde Kalite Çalıştayı’nın ikincisi 12 Nisan 2017 Çarşamba günü İşletme Fakültesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncer Asunakutlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan programda, AYBÜ Kalite Kurulu Başkan Vekili Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Vehbi Çelebi ve Kaliteden Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Türkiye’de ve Üniversitemizdeki Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Açılış konuşmasında Prof. Dr. Tuncer  Asunakutlu, İşletme Fakültesi olarak bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan ve Üniversitemizin kalite kültürüne katkı sağlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Vehbi Çelebi, Kalite Çalıştaylarının Üniversite bünyesinde kalite anlayışının farkındalığını artıracağını ve paydaş katkılarının alınması yönünde çok önemli bir fonksiyon yerine getirdiğini, bu nedenle yoğun programına karşın özellikle İşletme Fakültesi’ndeki çalıştaya memnuniyetle katılım sağladığını ifade etti. İşletme Fakültesi’nden çok şey beklediklerini ifade eden Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, sistem kitabı ve kalite çalışmaları nedeniyle İşletme Fakültesi’ne teşekkür etti. Kaliteden Sorumlu Rektör Danışmanı Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Türkiye’de ve Üniversitemizde kalite adına yapılanları ve bundan sonra yapılması gerekenleri bir yol haritası olarak katılımcılara sundu.

İlk oturumda, İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Engin Şener, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkan Vekili Doç. Dr. H. Kemal İlter tarafından dizayn edilen ve İşletme Fakültemizin tüm mensuplarının katkılarıyla oluşturulan Sistem Kitabının tanıtımını yaptı. Sürekli iyileştirme felsefesiyle hareket ettiklerini söyleyen Doç. Dr. Hasan Engin Şener, paydaşların katkı ve önerileriyle sistem kitabının içeriğinin de sürekli gelişim göstereceğini ve bir bilgi kaynağı haline geleceğini ifade etti.

AYBÜ Kalite Kurulu Bilgi ve Anket Sistemi Çalışma Grubunun hazırlamış olduğu memnuniyet anketlerinin bir uygulaması yapıldı. Anket uygulamasının ardından Bologna süreci kapsamında bölümlere yöneltilen temel sorular bağlamında paydaşlarca kurumsal iç değerlendirme yapıldı.
Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 1 Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 2 Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 3 Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 4 Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 5 Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 6 Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 7 Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 8 Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 9 Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 10 Kalite Çalıştayının İkincisi İşletme Fakültesi 11
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz