Kadir Has Üniversitesinde Gerçekleşen Farazi Dava Yarışmasının Şampiyonu Hukuk Fakültemiz Oldu

Kadir Has Üniversitesi tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenen “Tüketici Hukuku Farazi Dava Yarışması”, 21-22 Nisan 2017 tarihlerinde Cibali Kampüsünde gerçekleşti.

Yarışmanın sözlü aşamasına katılmaya hak kazanan 8 takım içerisinde, AYBÜ Hukuk Fakültesi’nden yarışmaya hazırlanan her iki takım da başarı elde ettiler.

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Akademisyenlerinden Yrd. Doç. Dr. Ünsal Dönmez ve Arş. Gör. Furkan Güven Taştan tarafından çalıştırılan ve Serap Torun, Cenk Batın Kaya, Sümeyya Türkcan ve Fazilet Yüce’den oluşan ilk takımımız Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, Hukuk Fakültemize çeyrek final heyecanı yaşattı.

Yrd. Doç. Dr. Zeynep Dönmez ve Arş. Gör. Arzu Ahsen Medar tarafından çalıştırılan ve Hamza Çorum, Hatice Nur Aktaş, Fatmanur Cebeci, Hüseyin Zorlu ve Semanur Şahinbaş’tan oluşan diğer takımımız ise sırasıyla çeyrek final, yarı final ve final aşamalarını başarıyla geçerek yarışmayı şampiyon olarak tamamladı.

Her aşamada farklı akademisyen ve avukatlardan oluşan jüri ekibinin önünde son derece başarılı bir performans sergileyen şampiyon ekibimiz; çeyrek final aşamasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni, yarı finalde Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi ekibini eleyerek finale çıkmaya hak kazandı.

Final aşamasında ev sahibi Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileriyle karşılaşan AYBÜ Hukuk Fakültesi takımı, onları da yenerek yarışmayı birinci olarak tamamladı.

Hukuk Fakültemiz akademisyenlerini ve öğrencilerini tebrik ediyor başarılarının devamı diliyoruz.

aybufarazisampiyonu 1 aybufarazisampiyonu 2 aybufarazisampiyonu 3 aybufarazisampiyonu 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz