Türkiye AB İlişkileri Paneli

Üniversitemiz; Siyasal Bilgiler Fakültesi ile Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen Avrupa Birliği ve Türkiye İlişkilerinin Son 10 Yılı Paneli 19.12.2014 tarihinde gerçekleşmiştir. Üniversitemiz Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı; Prof Dr. Yılmaz BİNGÖL, Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitü Müdürü, Prof. Dr. Mustafa Sıtkı  Bilgin ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Jean Monnet Kürsü Başkanı Prof. Dr. Angelo SANTAGOSTİNO’nun açılış konuşmalarını yaptıkları, Avrupa Birliği Jean Monnet Programı tarafından desteklenen panelin moderatörlüğünü; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doc. Dr. Giray SADIK üstlenmiştir.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu 1. Müşaviri Sn. Stefano FANTORİNİ, Yaşar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aylin GÜNEY, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi ve Jean Monnet Kürsü Başkanı Prof. Dr. Angelo SANTAGOSTİNO ile Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doc. Dr. Sühal ŞEMŞİT’in katılımları ile gerçekleşen panelde; Türkiye’nin Avrupa Birliği Üyeliği yolunda karşılaştığı zorluklar, Avrupa Birliği’nde Güncel Gelişmeler ve Sorunlar gibi konular tartışılmıştır.

Konferans sonunda düzenlenen kokteylde katılımcılar ve panelistler sohbet etme imkanı buldular.

Türkiye AB İlişkileri Paneli 2 Türkiye AB İlişkileri Paneli 3 Türkiye AB İlişkileri Paneli 4 Türkiye AB İlişkileri Paneli 5 Türkiye AB İlişkileri Paneli 6 Türkiye AB İlişkileri Paneli 7 Türkiye AB İlişkileri Paneli 8 Türkiye AB İlişkileri Paneli 9 Türkiye AB İlişkileri Paneli 10 Türkiye AB İlişkileri Paneli 11 Türkiye AB İlişkileri Paneli 12 Türkiye AB İlişkileri Paneli 13 Türkiye AB İlişkileri Paneli

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz