Sayın Prof. Dr. Metin Doğan 2014-2018 Dönemi İçin Üniversitemiz Rektörü Oldu

Saygıdeğer Meslektaşlarım ve Sevgili Öğrencilerim,

Üniversitemiz, bilimsel veriler ışığında çağımızın ihtiyacına cevap veren araştırma faaliyetleri ile bilim ve teknolojiye katkıda bulunacak, donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla, 2010 yılında  Ankara’nın 5. devlet üniversitesi olarak kuruldu.

Bizler, Üniversitemizi kurarken,

   ‘’Bilimsel Düşünen, Çağdaş, Adaletli ve Güvenilir, Yenilikçi, Sosyal Duyarlılık Sahibi, Üretken ve Yapıcı, İşbirliğine Açık ve Mesleğinde Lider Konumda Olmayı Hedeflemiş’’ öğrencileri yetiştirerek  hayata hazırlamayı en önemli düstur olarak belirledik.

Güncel konulara hassas, ülkemize ve topluma yön veren, rehberlik eden, içinde yaşadığı toplumla barışık bir üniversite olma hedefiyle yola çıktık.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, bilimsel veriler ışığındaki araştırma faliyetleri ile, bilim ve teknolojiye, dolayısıyla insanlığın geleceğine  katkıda bulunmayı amaçlamış bir üniversitedir.

En önemli politikamız, hizmet ve inovasyon odaklı bir çalışma sistemini benimseyerek, kaynakları tüketen değil; kaynak oluşturan, yeni nesil bir üniversite olma amacıyla kurumsallaşmasını devam ettirmektir.

Bu amaçlara uygun olarak, sizlerin de çok iyi bildiği gibi, ulusal ve uluslararası yetkinliğe sahip, herbiri  kendi alanında öne çıkmış öğretim üyelerimizle bahsi geçen yüksek hedeflere ulaşma konusunda bir araya geldik.

2010 yılı Aralık ayından günümüze kadar geçen  4 yıllık süre boyunca, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Kurucu Rektörü olarak büyük bir sorumluluk bilinci içerisinde görev yaptım. Başkent Ankara’da, uzun yıllar sonra, yüksek beklentiler ile kurulmuş bir devlet üniversitesinin kurucu rektörü olarak görev yapmak, akademik hayatımın en önemli sayfası idi. Bu onurlu görevi, sizlerle birlikte büyük bir mutluluk ve heyecan ile yerine getirme fırsatım oldu.

2014-2018 Dönemi için Üniversitemizi yönetecek rektör adaylarını belirleme seçimi, 20 Kasım 2014 tarihinde Üniversitemize yakışan bir şekilde demokratik bir anlayış ve büyük bir olgunluk içerisinde gerçekleştirildi.

Bu seçimler sonucunda belirlenen adaylar arasından, sizlerin teveccühlerini de gözönünde bulundurarak, sıralamada herhangi bir değişiklik yapmadan, tarafımıza olan güveni de bir kez daha teyit ederek ismimizi, Cumhurbaşkanlığı makamına sunan, Yüksek Öğretim Kurulunun çok değerli başkan ve üyelerine teşekkür ediyorum.

Atamamı gerçekleştirerek, Ülkemize ve Üniversitemize rektör olarak hizmet etme onurunu, bir dönem daha yaşama fırsatı veren, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a da şahsım ve Üniversitemiz adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Yeni kurulmuş ve kurumsallaşma çalışmalarını hızlandıracak Üniversitemizin, sorunlarına hakim bir yönetici olarak, önümüzdeki dört yıllık dönemi, hep beraber, sizlerin gayretli, fedakârane çalışmaları ile birlikte, daha başarılı ve üretken bir şekilde geçireceğimize yürekten inanıyorum.

Önümüzdeki dönemde, öğrencilerimize, öğretim üyelerimize, araştırmacılarımıza ve idari personelimize; fiziksel, bilimsel ve sosyal  açıdan daha tatmin edici bir eğitim ve araştırma ortamı ile hizmeti yürütebilme imkanı sunmanın yoğun gayreti içerisinde olacağım.

Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda, Üniversitemizin Dünya’daki ilk 500 üniversite arasında yer almasını arzu ediyorum.

Değerli öğretim üyeleri ve akademisyenler!

Bana bu yolda, vermiş olduğunuz destek ve güveninizden  dolayı ayrıca teşekkür ederim.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak, tüm öğrenci, öğretim üyesi, akademisyen ve personeliyle;

 hep birlikte aynı şevk, aynı azim ve aynı heyecanla hedeflerimize yürüyeceğimizi ifade ediyor,

Hepinizi Sevgi ve Saygıyla  Selamlıyorum.

                                                                                     Prof. Dr. Metin DOĞAN

                                                 Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz