Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği işbirliğinde “Kore-Türkiye Dostluk Yolunda Elele” temalı Rölyef Sergisi gerçekleştirildi.

Birçok davetlinin katıldığı sergide Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin Doğan ve Kore Cumhuriyeti Kültür Müsteşarı Sayın Dongwoo Cho açılış sergisi gerçekleştirdi.

Kore Büyükelçiliği Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen serginin açılışını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin Doğan, Kore Cumhuriyeti Kültür Müsteşarı Sayın Dongwoo Cho, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aytünç Ateş gerçekleştirdi. Üniversitemiz Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nın müzik dinletisi eşliğinde devam eden sergide birçok tablo sanatseverlerle buluştu.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aytünç Ateş, Rölyef Sanatçısı Saliha Demir ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kültür Merkezi üyesi ve Üniversitemiz personeli Ergin Gençer’in organize ettiği sergide, Esma-ül Hüsna, İstanbul’u fetheden muhteşem komutan Fatih Sultan Mehmet, Atatürk’ün kalpaklı eşsiz fotoğrafı, Cumhurbaşkanlığı Külliyemiz, III. Ahmet Sebili ve Çeşmesi, Truva Atı, Kız Kulesi, İzmir Saat Kulesi, Ulus’ta bulunan Kore Parkı, Kore gazisi kahraman Türk askerleri, Güney Kore’den; Jeju Adası,  dönemin imparatorlarının taç giyme merasiminin yapıldığı Changdeokgung Sarayı, Chuncheon yerleşimi, Seul’den eşsiz şehir manzaraları sergilenmektedir.

Sergi, 26 Mayıs 2017 tarihlerine kadar Kore Büyükelçiliği Kültür Merkezi, Paris Caddesi No:74 Kavaklıdere/Ankara adresinde sanat severlerin ziyaretine açıktır.

Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 1 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 2 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 3 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 4 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 5 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 6 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 7 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 8 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 9 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 10 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 11 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 12 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 13 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 14 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 15 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 16 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 17 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 18 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 19 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 20 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 21 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 22 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 23 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 24 Üniversitemiz ve Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ortaklığında Rölyef Sergisi Gerçekleştirildi 25

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz