Konservatuvarımızda Müzik Dehası Yetişiyor

Doğadaki frekansların hangi müzikal sese ait olduğunu ayırt edebilen ‘Absolut kulağa’ sahip otistik öğrencimiz Burak BAYAR, bu müzikal yeteneği sayesinde Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Bölümümüze girmeyi başararak, kanun sanatçısı olma yolunda ilerliyor.

Anne Hülya Bayar, oğlunun çocukluğunda uzun süre anne ve baba diyemediğini ancak bir gün hediye ettikleri orgla kendi başına “Benim annem güzel annem” adlı şarkıyı çalmaya başladığını belirtti. Oğlunun yeteneğini geliştirmek üzere müzik eğitimine başladıklarını belirten Bayar, “Burak konuşmaya müzik parçalarıyla başladı. Kendini şarkı sözleriyle ifade etti. Burak, eşimle hayata başka pencereden bakmamızı sağladı. Her şeye üzülmemek gerektiğini gördük, bu bizim evliliğimizi bile sağlamlaştırdı. Kanser tedavisi gördüm ama hastalıkla savaşmam Burak sayesinde oldu” dedi.

Üniversitemiz Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cenk GÜRAY, Burak’ın özel durumunu güzel sanatlar lisesinde kanun hocası olan Tahir AYDOĞDU’dan öğrendiklerini söyledi. Sayın Öğretim Üyemiz, “Burak’ın yeteneğinin herkeste görülen bir özellik olmadığını, bazı özel kişilerde olduğunu belirterek; Fazıl SAY ve keman virtüözü Cihat TAŞKIN’ın buna örnek oluşturabileceğini vurguladı. Doç. Dr. Cenk GÜRAY, Burak’ın müziği çok fazla sevdiğini ve ilerleyen yıllarda ülkedeki önemli kanun icracılardan biri olacağını öngördüklerini açıkladı .

Öğrencimiz Burak BAYAR, müziği çok sevdiğini, ileride kanun sanatçısı olmayı arzu ettiğini ve grup kurmayı düşündüğünü belirtti. Ayrıca piyano ve perküsyon da çalan değerli öğrencimiz, müziği kendisini en iyi ifade aracı olarak gördüğüne dikkat çekti. Üniversitemizde gördüğü eğitimden dolayı memnuniyetini dile getiren Burak BAYAR, eğitimiyle ilgilenen öğretim üyelerimize teşekkür etti.

  Hayatı müzik

Devamını okuyun…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz