Üniversitemizde Genç ve Yaşlı El Ele Paneli Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Psikoloji Bölümü ve Psikoloji Öğrenci Kulübü işbirliğinde Esenboğa Külliyemizde “Genç ve Yaşlı El Ele Paneli” gerçekleştirildi.

Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Cem Şafak Çukur, Psikoloji Bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. K. Bahar Aydın, Yrd. Doç. Dr. Hüdayar Cihan Güngör, Ömür Dediğin Programı sunucusu Zeliha Doymuş, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizler Yardım Vakfı Başkanı Gülgen Dural da katıldığı programda; Psikoloji Bölümü öğrencileri “Genç-Yaşlı Dayanışması” bağlamında özgün projelerini sundular.

Öğrenciler, gençler ve yaşlılar arasında dayanışmanın “aktif ve sağlıklı yaşlanmada” önemli olduğunu vurgulayarak, özellikle hiç evlilik geçirmemiş bekar yaşlıların yaşamlarındaki zorluklara dikkat çektiler.

Panel Moderatörü Yrd. Doç. Dr. Kamile Bahar Aydın, yaşlılığa hazırlığın en az 20 yaşında başlamasını, “müdahaleden” ziyade “gelişimsel ve önleyici” çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğini vurguladı.

Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Üniversitemizde Genç ve Yaşlı El Ele Paneli Gerçekleştirildi1 Üniversitemizde Genç ve Yaşlı El Ele Paneli Gerçekleştirildi2 Üniversitemizde Genç ve Yaşlı El Ele Paneli Gerçekleştirildi3 Üniversitemizde Genç ve Yaşlı El Ele Paneli Gerçekleştirildi4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz