Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, “Büyükşehir Belediye Yasası Uygulama Sonuçları Çalıştayı”na Katıldı

Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 10-12 Ekim 2014 tarihleri arasında Güral Sapanca Wellness Otel’de gerçekleştirilen “Büyükşehir Belediye Yasası Uygulama Sonuçları Çalıştayı”na katıldı. Akademisyenlerin yanısıra, siyasetçiler, belediye başkanları, büyükşehir belediyesi genel sekreterleri, bürokratlar ve uzmanlardan oluşan geniş bir katılımla gerçekleşen Çalıştay’da 6360 Sayılı Büyükşehir Belediye Yasası’nın getirdiği yenilikler, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Çalıştay’da idari, mali ve büyükşehir belediyelerinin hizmet alanları olmak üzere toplam üç oturumda tartışma ve değerlendirmeler yapıldı. Çalıştay Dekanımız Prof. Dr. Yılmaz Bingöl’ün okuduğu Sonuç Bildirgesi’yle sona erdi. Çalıştay’da yerel yönetimlerimizin idari ve mali yönden yetki ve sorumluluklarının konsolide edilmesi ve daha da güçlendirilmesine yönelik ortaya konulan politika önerileri, karar alıcıların bilgi ve değerlendirmelerine sunulacak.

Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, “Büyükşehir Belediye Yasası Uygulama Sonuçları Çalıştayı”na Katıldı 1 Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, “Büyükşehir Belediye Yasası Uygulama Sonuçları Çalıştayı”na Katıldı 2 Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, “Büyükşehir Belediye Yasası Uygulama Sonuçları Çalıştayı”na Katıldı 3 Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, “Büyükşehir Belediye Yasası Uygulama Sonuçları Çalıştayı”na Katıldı 4 Prof. Dr. Yılmaz Bingöl, “Büyükşehir Belediye Yasası Uygulama Sonuçları Çalıştayı”na Katıldı 5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz