YÖK Başkanı, MEB Müsteşarı ve Rektörümüz Katıldıkları Eğitme Bakış Dergisi’nin 10. Yıl Kutlama Töreninde Doç. Dr. Mustafa Orçan’a Plaket Verildi

EĞİTİM-BİR-SEN tarafından çıkarılan Eğitime Bakış Dergisi’nin 10. Yılı Kutlama Töreni 13 Eylül Cumartesi günü Ankara Ramada Otel’de yapıldı. Programa Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman, Rektörümüz Prof. Dr. Metin Doğan katıldılar. Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’nun daveti üzerine yapılan programa,  Dergiye katkı veren çok sayıda akademisyen, öğretmen ve yazarlarda eşlik etti.

Törende bir konuşma yapan YÖK Başkanı Çetinsaya akademisyenlerin özlük haklarıyla ilgili yeni çalışma ve beklentilerini de dile getirdi.

“Bu konuda ne mutlu ki yeni hükümetimiz döneminde hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem Sayın Başbakanımız bu konudaki iradelerini beyan ettiler, teyit ettiler beklentimiz gerçekten büyüktür. 1 Ekim’in gelmesini, yeni yasama döneminin açılmasını umutla bekliyoruz ama bizler çalışmaya devam edeceğiz. Bu konuda ısrarlarımıza devam edeceğiz. Beklentimiz asistan arkadaşlarımızın en azından uzman yardımcısı düzeyinde, doktorasını bitiren arkadaşlarımızın da uzman düzeyinde ve buna ilişkin olarak doçent ve profesörlerimizin de hak ettikleri statülere, maaşlara kavuşabilmeleridir” dedi ve daha sonra yeni YÖK yasasıyla ilgili yaptıkları çalışmanın yeni hükümet döneminde de devam edeceğini ve bir neticeye ulaşacaklarını belirttiler.

MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’de bir konuşma yaparak uzun soluk dergi çıkarmanın ne kadar zor olduğunu ve bu nedenle Eğitime Bakış Dergisinin Türkiye’nin eğitim politikasının geliştirilmesine önemli katkılar sağladığını belirttiler.

Konuşmaların akabinde Eğitime Bakış Dergisinin 2012-2014 yılları arasında Akademik editörlüğünü yapan Üniversitemiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Orçan’a Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu tarafından plaket verildi. Plaket takdiminin ardından kısa bir konuşma geçekleştiren Orçan konuşmasında Eğitime Bakış Dergisi’nin YÖK ve MEB’in eğitim ve bilim politikalarına önemli katkılar sağladığını tüm akademik dergilerin de konuya katkı sağlayarak bunun bir geleneğe dönüşmesi gerektiğini belirtti.

Programa, Dergiye yazılarıyla katkı veren Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ertuğrul Yaman, Felsefe Bölümü öğreti üyelerimizden Doç. Dr. Musa Kazım Arıcan ve Yrd. Doç. Dr. Murat Özoğlu da katıldılar.

YÖK Başkanı, MEB Müsteşarı ve Rektörümüz Katıldıkları Eğitme Bakış De2rgisi’nin 10. Yıl Kutlama Töreninde Doç. Dr. Mustafa Orçan’a Plaket Verildi YÖK Başkanı, MEB Müsteşarı ve Rektörümüz Katıldıkları Eğitme Bakış Dergisi’nin 10. Yıl Kutlama Töreninde Doç. Dr. Mustafa Orçan’a Plaket Verildi1 YÖK Başkanı, MEB Müsteşarı ve Rektörümüz Katıldıkları Eğitme Bakış Dergisi’nin 10. Yıl Kutlama Töreninde Doç. Dr. Mustafa Orçan’a Plaket Verildi3 YÖK Başkanı, MEB Müsteşarı ve Rektörümüz Katıldıkları Eğitme Bakış Dergisi’nin 10. Yıl Kutlama Töreninde Doç. Dr. Mustafa Orçan’a Plaket Verildi4 YÖK Başkanı, MEB Müsteşarı ve Rektörümüz Katıldıkları Eğitme Bakış Dergisi’nin 10. Yıl Kutlama Töreninde Doç. Dr. Mustafa Orçan’a Plaket Verildi5 YÖK Başkanı, MEB Müsteşarı ve Rektörümüz Katıldıkları Eğitme Bakış Dergisi’nin 10. Yıl Kutlama Töreninde Doç. Dr. Mustafa Orçan’a Plaket Verildi6 YÖK Başkanı, MEB Müsteşarı ve Rektörümüz Katıldıkları Eğitme Bakış Dergisi’nin 10. Yıl Kutlama Töreninde Doç. Dr. Mustafa Orçan’a Plaket Verildi7 YÖK Başkanı, MEB Müsteşarı ve Rektörümüz Katıldıkları Eğitme Bakış Dergisi’nin 10. Yıl Kutlama Töreninde Doç. Dr. Mustafa Orçan’a Plaket Verildi8

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz