Sayın Rektörümüz UPOK 19’dan İkincilikle Dönen Psikoloji İkinci Sınıf Öğrencilerini Makamında Kabul Etti

SAYIN REKTÖRÜMÜZ UPOK 19’DAN İKİNCİLİKLE DÖNEN PSİKOLOJİ İKİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNİ MAKAMINDA KABUL ETTİ

19 Mayıs Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 19. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde derece alan Psikoloji bölümü öğrencilerini Rektörümüz Prof. Dr. Metin DOĞAN makamında kabul etti. Öğrencilerimizi başarılarından ötürü kutlayan Sayın Rektörümüz bu tür etkinliklere katılımın öğrenciler için önemli olduğunu, Üniversite olarak Öğrencilerimizin her zaman destekçisi olacaklarını ifade etti.  Sayın Rektörümüzün başarılı öğrencilerimizi kabulü sırasında Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Bilal Sambur da hazır bulundu.

Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde psikolojiye dair çeşitli konferanslar, çalışma grupları, öğrenci sunumları (sözlü bildiriler, yarışma bildirileri), poster bildirileri ve tartışma platformları oluşturulmaktadır. Çeşitli üniversitelerden çok sayıda akademisyen kongrenin çeşitli etkinliklerinde öğrencilere faydalı olabilmek amacıyla kongrede yer alır ve bunun yanı sıra çeşitli üniversitelerden birçok öğrenci kongreye katılım sağlar. Bu sene kongreye katılan öğrenci sayısı 1200’e ulaşmıştır.

24-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen bu kongrede üniversitemiz psikoloji öğrencileri Ayşe Yılmaz, Başak Gülsüm Gürses, Cansel Dinar, Dilan Doğan ve Merve Alparslan’nın “Cinsiyet Faktörünün Benlik Saygısı, Suçluluk ve Utanç Değişkenleri Üzerine Etkisi” isimli yapmış oldukları araştırma, kongre akademik kurulu tarafından değerlendirilip önce 69 bildiri içerisine daha sonra da 20 yarışma bildirisi arasına seçilmiştir. Kongrenin 2. günü bildirilerini sunmaları ile de yarışma bildirileri arasından “En İyi Sözlü Bildiri İkincilik Ödülü”nü almaya hak kazanmışlardır.

Ayrıca üniversitemiz öğrencilerinden Ayşe Tuna, Şeyma Sevgican, Hasan Seçilmiş ve Eren Yıldız’ın yapmış oldukları “Üniversite Öğrencilerinde Olumlama Yanlılıkları: Yıldırım Beyazıt Örneklemi” isimli araştırma da 69 bildiri arasına seçilip kongrede bildirilerini sunma hakkı kazanmışlardır.

Bunun yanı sıra üniversitemizin psikoloji bölümünde görev alan Prof. Cem Şafak Çukur vermiş olduğu “Düzenlenen Ne? Kim ve Nasıl Düzenliyor?” başlıklı konferans ile yine okulumuzu temsil etmiştir.

Öğrencilerimizi ve hocalarımızı kutlar; başarılarının devamını dileriz.

Sayın Rektörümüz UPOK 19’dan İkincilikle Dönen Psikoloji İkinci Sınıf Öğrencilerini Makamında Kabul Etti 1 Sayın Rektörümüz UPOK 19’dan İkincilikle Dönen Psikoloji İkinci Sınıf Öğrencilerini Makamında Kabul Etti 2 Sayın Rektörümüz UPOK 19’dan İkincilikle Dönen Psikoloji İkinci Sınıf Öğrencilerini Makamında Kabul Etti 3 Sayın Rektörümüz UPOK 19’dan İkincilikle Dönen Psikoloji İkinci Sınıf Öğrencilerini Makamında Kabul Etti 4 Sayın Rektörümüz UPOK 19’dan İkincilikle Dönen Psikoloji İkinci Sınıf Öğrencilerini Makamında Kabul Etti 5 Sayın Rektörümüz UPOK 19’dan İkincilikle Dönen Psikoloji İkinci Sınıf Öğrencilerini Makamında Kabul Etti 6 Sayın Rektörümüz UPOK 19’dan İkincilikle Dönen Psikoloji İkinci Sınıf Öğrencilerini Makamında Kabul Etti 7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz