Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi ile Kişisel Verileri Koruma Kurumu işbirliğinde Etlik 15 Temmuz Binamızda “Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı” gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih Uşan ile Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir’in açılış konuşmalarının ardından çalıştay programı başladı. Çalıştay’ın ilk oturumunda, Kişisel Verileri Koruma Kurulu üyeleri Dr. Cengiz Paşaoğlu ve Şaban Baba, 6698 sayılı Kanuna ve Veri Sorumluları Sicili Hakkındaki Yönetmelik Taslağıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk Bilir’in yönettiği Çalıştayın ikinci oturumunda ise katılımcıların Kişisel Verilerin Korunması Kanununun uygulanmasıyla ilgili olarak sorduğu soruları, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Leyla Keser ve Üniversitemiz Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Bedii KAYA tarafından cevaplandı.

Programın ikinci bölümünde konferansın açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin Doğan gerçekleştirdi. Konferansın ilk oturumunda Bilimsel Açıdan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu tartışıldı. Prof. Dr. Faruk Bilir’in oturum başkanlığında Bilgi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Leyla Keser, Üniversitemiz Hukuk Fakültesinden Arş. Gör. Furkan Güven Taştan ile Arş. Gör. Bilal Toprak sunum gerçekleştirdi. Konferansın son oturumunda ise Kamu Kurum ve Kuruluşlarından Kişisel Verilerin Korunması tartışıldı. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. M. Fatih Uşan oturum başkanlığında Sağlık Bakanlığı’ndan Dr. Mahir Ülgü, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan Adem Başar, Adalet Bakanlığı’ndan Servet Gül sunum gerçekleştirdi.

Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 1 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 2 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 3 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 4 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 5 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 6 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 7 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 8 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 9 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 10 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 11 Üniversitemizde Uygulama Sürecinde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Çalıştayı ve Konferansı Gerçekleştirildi 12

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz