Üniversitemizde 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku Sempozyumları Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi organizasyonunda Etlik Milli İrade Binamızda 3. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve 3. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu gerçekleştirildi.

Sempozyumun açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. F. Vehbi Çelebi gerçekleştirildi. 2 gün süren sempozyumlarda çeşitli konularda sunumlar gerçekleştirildi.

Bu yıl üçüncüleri gerçekleştirilen Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumunda Patent Hukuku, Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumunda ise Banka ve Sermaye Piyasası Hukuku konuları incelendi. Alanlarında uzman Türk, Alman, İngiliz Fransız, Sırp ve Malezyalı akademisyenlerin konuları uluslararası boyutta ele alan tebliğ sunumlarıyla katkı sağladıkları sempozyumlar hukuk camiasında büyük yankı uyandırdı. Aralarında akademisyenler, hakimler, avukatlar ve kamu kurumlarında çalışan hukuk uygulayıcılarının bulunduğu katılımcıların soru ve yorumlarıyla katkı sağladıkları sempozyumlar bilim şöleni olarak nitelendirildi.

III. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu’na üniversitemiz dışından Prof. Dr. Feyzan Hayal ŞEHİRALİ ÇELİK, Yrd. Doç. Dr. Özgür ÖZTÜRK, Yrd. Doç. Dr. Hamdi PINAR, Yrd. Doç. Dr. Vehbi Umut ERKAN, Dr. Guido Noto La DIEGA, Dr. Onur Ömer SÖĞÜT, Arş. Gör. Yıldız SEKBAN, Natacha ESTÈVES, Barış ATALAY, Aydın MUTLU, Erkan SEVİNÇ, Av. Türkay ALICA tebliğleriyle katkıda bulundular. Üniversitemizden ise Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Cengiz KÖSEOĞLU “Sınai Mülkiyet Kanunu Kapsamında Çalışan Buluşları”, Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ersin ERDOĞAN “Patent Hukukunda Geçici Koruma Tedbirleri” konulu tebliğleriyle katkıda bulundular.

III. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu’na üniversitemiz dışından Prof. Dr. Barbara GRUNEWALD, Prof. Dr. Çağlar MANAVGAT, Prof. Dr. Jan LIEDER, Prof. Dr. Farid Sufian Bin Shuaib, Doç. Dr. Burak ADIGÜZEL, Doç. Dr. Predrag DEDEİĆ, Doç. Dr. M. Fahrettin ÖNDER, Doç. Dr. Süleyman YILMAZ, Yrd. Doç. Dr. Aslı Elif USLUEL, Yrd. Doç. Dr. Muzaffer EROĞLU/Arş. Gör. Nihan DEĞİRMENCİOĞLU AYDIN/ Arş. Gör. Sevda BORA, Yrd. Doç. Dr. Tamer BOZKURT, Yrd. Doç. Dr. Hülya ÇOŞTAN, Dr. Yusuf Z. SÖNMEZ, Dr. Mehmet Ali AKSOY tebliğleriyle katkıda bulundular. Üniversitemizden ise Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Musa AYGÜL ve Araştırma Görevlisi Belkıs Vural ÇELENK “Ekonomik Yaptırımlar ve Akreditif”, Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dr. Mehmet KILIÇ “Bankacılık Uygulamaları Bakımından Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Hükümlerinin Değerlendirilmesi” konulu tebliğleriyle katkıda bulundular.

3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 1 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 2 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 3 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 4 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 5 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 6 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 7 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 8 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 9 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 10 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 11 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 12 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 13 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 14 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 15 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 16 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 17 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 18 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 19 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 20 3. Ticaret Hukuku ve 3. Fikri Mülkiyet Hukuku 21

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz