İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi

Üniversitesi Engelsiz YBU Kulübü, Genç Yeryüzü Doktorları Kulübü ve İşaret Adam Akademi’ sinin ortaklaşa tertip ettikleri işaret dili eğitimi kursu görkemli bir sertifika töreni ile tamamlandı. Kursu başarıyla tamamlayanlara sertifikalarını vermek amacıyla Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik Yerleşkesi Konferans salonunda bir tören tertip edildi.

Törene Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza YETİŞ, Rektörümüz Prof. Dr. Metin DOĞAN, Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Selami AKKUŞ, işaret dili eğitmeni Hasan Hüseyin KORKMAZ, Dünya Sağırlar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan DİKYUVA, çok sayıda öğretim üyesi ve öğrencilerimiz katıldı.

Program işaret dili eşliğinde İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Engelsiz YBU Kulübü Başkanı Merve Nur KAYA’ nın  işaret dili eğitimi programının ortaya çıkışı gelişimi ve amacı konulu bir sunumundan sonra eğitim süreçleri hakkında bir slayt gösterisi düzenlendi.

İşaret Adam Akademisi kurucu başkanı Hasan H. Korkmaz, hem program hem de Türkiye de ve dünyadaki işaret dili hakkındaki genel bilgileri dinleyicilere aktardıktan sonra katılımı olan herkese teşekkürlerini iletti. Ardından Dünya Sağırlar Federasyonu yönetim kurulu üyesi Hasan DİKYUVA işaret dili ile konunun ne kadar önemli olduğunu ama aynı zamanda yaşadığımız modern çağda bu alanın ne kadar ihmal edildiğini kendi yaşadığı tecrübelerden örnekler vererek izah etti. DİKYUVA’nın İşaret diliyle yaptığı duygusal sunumu eğitmen Hüseyin KORKMAZ kelimelere döktü.

Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza YETİŞ Engelli olmanın kişisel bir tercih olmadığını engellilerin önündeki engellerin kaldırılıp engelsiz bir dünyanın yaşanabilmesinin hepimin elinde olduğunu dile getirdi ve bu konuda son yıllarda atılan kanuni düzenlemelerden örnekler verdi. Yüreklerin dili konuşmaya başladığı zaman hiçbir şeyin iletişime engel olamayacağını belirten YETİŞ bunun en yoksul zamanlarında ecdadımız tarafından nasıl yerine getirildiğini Osmanlı’nın son dönemlerinde savaşlarla boğuşurken bile İrlanda’ya gönderdiği yardımdan örnek vererek izah etti. Engelli olan insanlar ve genel sağlık şartları açısından dünyanın bir çok bölgesinde insanların hala çok temel gereksinimlerden yoksun olduğunu ve bu konuda atılması gereken önemli adımlar olduğunu, bu açıdan Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde gerçekleştirilen bu eğitimi çok önemsediğini belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Metin DOĞAN yapılan çalışmaların takdire değer olduğunu belirtti, Öğrenci Kulüplerimize, öğrencilere ve davetlilere katkılarından dolayı teşekkür etti. Program işaret dili eğitimi ile ilgili kısa bir video gösterisi ve kursu başarıyla tamamlayan katılımcı öğrencilerimizin sertifikalarını almalarıyla son buldu.

http://www.isaretadam.com/yildirim-beyazit-universitesi-isaret-dilini-sevdi/

İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 1 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 2 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 3 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 4 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 5 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 6 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 7 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 8 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 9 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 10 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 11 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 12 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 13 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 14 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 15 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 16 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 17 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 18 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 19 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 20 İşaret Dili Eğitimi Sertifika Programı Etlik Yerleşkemizde Gerçekleştirildi 21

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz