Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi

Üniversitemizin Ar-Ge ve Koordinasyon Kulübü tarafından Ulus Yerleşkesi Konferans Salonunda, 22.05.2014 Perşembe günü Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi adlı bir panel düzenlenmiştir.

Panele üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin DOĞAN, Rektör Yardımcısı Fatih V. ÇELEBİ, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli ÇELİK ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan OKUYUCU ile üniversitemizin faklı bölümlerinden öğretim üyeleri ve öğrencileri dinleyici olarak katılmışlardır.

Panelde Rektör Prof. Dr. Metin DOĞAN bir açılış konuşması yapmıştır. Bu açılış konuşmasından sonra Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ünal ÇAMDALI yöneticiliğinde panele geçilmiştir. Panele nükleer enerji alanında önemli çalışmalar yapmış ve halen Atılım Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Sümer ŞAHİN ile Nükleer Enerji Bilgi Platformunun (NÜKTE) koordinatörü Fizik Yüksek Mühendisi Adil BUYAN da panelist olarak katılmıştır.

Panelin başında Prof. Dr. Ünal ÇAMDALI enerjinin anlamını, ülkemizin enerji kullanımının genel ve ekonomik yapısı ile sorunlarını ortaya koyan bir giriş konuşması yapmıştır. Bu giriş konuşmasından sonra hocamız sözü Prof. Dr. Sümer Şahine vermiştir. Prof. Dr. Sümer Şahin, nükleer enerjinin yapısı ve nükleer enerji santrallerinin çalışma prensipleri ile ilgili teorik bir konuşma yapmıştır. Dinleyicileri bu noktada bilgilendirmiştir. Prof. Şahin’den sonra Adil BUYAN nükleer enerji santrallerinin sosyal ve ekonomik boyutları ile ülkemizdeki yansımaları konusunda dinleyicilere çeşitli teknik bilgiler aktarmıştır.

Panelistlerin sunumlardan sonra soru, cevap ve katkı bölümüne geçilmiştir. Panelistler ve panel yöneticisi hocamız dinleyicilerin sorularını cevaplayarak ve onlardan gelen katkıları da değerlendirerek konunun bilimsel bir şekilde tartışılmasına zemin oluşturmuştur.

Panelin sonunda da günün anısına, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih V. ÇELEBİ, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli ÇELİK ve Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan OKUYUCU tarafından panel yöneticisi Prof. Dr. Ünal ÇAMDALI’na, panelist Prof. Dr. Sümer ŞAHİN’e ve Yük. Müh. Adil BUYAN’a  birer plaket sunulmuştur.

Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 1 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 2 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 3 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 4 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 5 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 6 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 7 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 8 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 9 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 10 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 11 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 12 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 14 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 15 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 16 Nükleer Enerjinin Dünü, Bugünü, Geleceği ve Ülkemiz Açısından Önemi 17

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz