Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu

Almanyanın Heidelberg şehrindeki Alman Kanser Araştırma Merkezi (DKFZ; DeutscheKrebsForschung Zentrum)ndeki Meme Kanserinin Moleküler Genetiği Araştırma Grubunun Başkanı Prof. Dr. Ute Hamannın davetlisi olarak Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gülnur Güler, Doç. Dr. Özen Özensoy Güler ve Yrd. Doc. Dr. Ender Şimşek DKFZ ve Heidelberg Üniversitesini 2012 yılında ziyaret etmişlerdi.  Türk Bilim Adamları Ekibi olarak üç günlük yoğun programlarında, Dr. Ute ve ekibinin dışında, Fonksiyonel Proteom Analizi Araştırma Grubu Başkanı Doç. Dr. Martina Schnölzer, Fonksiyonel Genom Analizi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Jörg Hoheisel, ve İmmünogenetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Peter Krammer ve ekipleri ile yakın görüşmelerde bulunmuşlardı. 

22-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gülnur Güler ve Üniversitemiz Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Özen Özensoy Güler ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ender Şimşek’in davetleri ile Ankara’ya gelen Alman Kanser Araştırma Merkezi’nden Prof. Dr. Ute Hamann, Dr. Jörg Hoheisel, Dr. Uwe Warnken, ve Dr Karsten Gülow’un katılımları ile 22 Mayıs 2014 günü Hacettepe Üniversitesi Kanser Enstitüsü’nde bir günlük “Kanser Sempozyumu” düzenlenmiştir.  DKFZ’nin Alman Bilim Adamları Ekibi, 23 Mayıs 2014 tarihinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan’ı ziyaretlerinden sonra Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni Tıp Fakültemiz Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Erdem Canda eşliğinde gezmişlerdir. Ayrıca Alman Ekip, Ankara’da bulundukları süre zarfında Ankara’nın tarihi ve önemli yerlerini görme imkanını bulmuşlardır.

Alman Kanser Araştırma Merkezi ile Tıp Fakültemiz Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı arasında Kanser hastalığı ile ilişkili ortak bilimsel araştırmaların başlatılması dışında “Erasmus Plus” personel ve öğrenci hareketliliği konularıda görüşülmüştür. Tıp Fakültesi öğretim üyeleri için “Teaching Mobility”, Tıp Fakültesi öğrencileri ve Sağlık Bilimleri Enstütüsü lisansüstü öğrencileri için staj eğitimleri konusunda ortak işbirliğine varılmıştır.

Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 1 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 2 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 3 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 4 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 5 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 6 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 7 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 8 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 9 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 10 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 11 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 12 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 13 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 14 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 15 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 16 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 17 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 18 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 19 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 20 Alman Kanser Araştırma Merkezi, DKFZ’nin Ziyaretleri ve Kanser Sempozyumu 21

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz