50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası

“Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi

50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası”

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi’nin oldukça önem atfederek ve istikrarlı olarak sürdüğü Çarşamba Seminerleri etkinliğinin 50.sini gerçekleştirmek üzere düzenlenen özel program 07.05.2014 günü Ulus yerleşkesi Konferans Salonunda yapıldı. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Metin Doğan’ın da katıldığı programın ikinci bölümüyse yine Hukuk Fakültemiz tarafından düzenlenen “Öğrenci Gözüyle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi” adını taşıyan kısa film yarışmasının galasına ayrıldı.

Hukuk Fakültesi öğrencilerinden Alparslan Işık ve Kerem Arşın’dan oluşan müzik grubunun kısa bir dinletisiyle başlayan program, Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcılarından Yrd. Doç. Dr. Cafer Eminoğlu’nun Çarşamba Seminerlerinin mahiyeti ve geçmişine ilişkin konuşmalarıyla devam etti. Konuşması esnasında Çarşamba Seminerlerinin istikrarına ve akademisyen ve öğrencilere disiplinler arası bir bakış açısı sağlıyor oluşuna vurgu yapan Sayın Eminoğlu konuşmasını bitirirken, artık geleneksel hale gelen bu etkinlik için hazırlanan tanıtım logolarınıizleyicilere sundu. Sayın Eminoğlu’nun konuşmasını takiben Çarşamba Seminerlerinin başlangıcından 50.sine kadar süregelenhikayesini içeren slayt gösterisi ekrana geldi.

Devamında, 50. Çarşamba Semineri için “21. Yüzyılın Hukuk Fakültesi: Yıldırım Beyazıt Hukuk Fakültesi (Hukuk Eğitiminde Yerimiz ve Hedeflerimiz)” konulu sunumlarını yapmak üzere Hukuk Fakültemizin saygıdeğer Dekanı Prof. Dr. Fatih Uşan kürsüye davet edildi. Prof. Dr Sayın Fatih Uşan, konuşmalarına başlarken Sayın Rektörümüze Hukuk Fakültemizin kuruluş aşamasından itibaren gösterdiği destekten dolayı teşekkürlerini sundu ve 50.si düzenlenen bu etkinlik vasıtasıyla akademik ve idari personeli ve öğrencileri ile Hukuk Fakültesinin kısa sürede gelmiş olduğu konumdan memnuniyetini dile getirdi. Sunumları esnasında, Hukuk Fakültesi’nin kurulduğu günden bugüne hedeflerini, hızlı ilerleyişini ve hem öğrenciye hem de akademisyenlere yönelik etkinliklerini anlatan Sayın Uşan, diğer yandan Fakültenin yüksek lisans, tezsiz yüksek lisans ve doktora programları ve öğrencilerine dair  istatistiki bilgiler verdi.

Programın ikinci bölümüne geçerken, Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen ve öğrencilerin toplamda dört adet kısa film ile başvurduğu “Öğrenci Gözüyle Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi” adlı kısa film yarışması hakkında genel bilgi verildi ve devamında yarışmaya katılan 4 kısa film izleyicilere gösterildi.

Kısa Filmlerin gösterimi sonunda Değerlendirme Kurulu Başkanı olarak Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Fatih Uşan sonuçları açıklamak üzere tekrar kürsüye davet edildi.  Toplam ödülün 1500 lira olarak önceden belirlendiği yarışmada, Sayın Uşan, yarışmaya katılan 4 kısa filmin de kendilerini etkilediğini ve gururlandırdığını belirterek, yarışmanın tek bir kazananının olmadığını, her bir filmin  ödüle layık görüldüğünü açıkladı. Buna göre belirlenen ödül, katılan kısa filmlerin formata uygunluk bakımından değerlendirilmesi nispetinde katılımcı gruplar arasında küçük farklılıklarla paylaştırıldı.

Ödülleri ve plaketleri sunmak üzere, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Metin Doğan tekrar kürsüye davet edildi. Sayın Rektör, filmleri beğeniyle izlediğini belirtti; ileriki dönemde Üniversite çapında da böyle bir yarışmanın düzenlenmesini sağlayacağını ifade etti.

Ödül ve plaketlerin takdimi, toplam ödülden diğerlerine göre daha fazla pay alan gruptan başlamak üzere şu sıra ile gerçekleşti:

–          “YBÜ’yle Bugünden Geleceğe” , Kübra Şahin

–          “YBÜ Hukukta 1 Gün”, Ayşe Aybike Güngör

–          “E(ğ)leştiri”, Muhammed Enes Güneş

–          “Themis YBÜ Hukukta”, Sefa Akkaya

Program yarışmaya katılan tüm filmlerde emeği geçenlere katılım sertifikalarının takdim edilmesiyle son buldu.

50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 1 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 2 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 3 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 4 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 5 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 6 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 7 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 8 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 9 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 10 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 11 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 12 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 13 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 14 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 15 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 16 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 17 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 18 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 19 50. Çarşamba Semineri ve Kısa Film Yarışması Galası 20

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz