Ankara Kıkırdak Sempozyumu Gerçekleştirildi

Sayın rektörümüz “Kıkırdak Tedavisinde Son durum ve Gelişmeler” Konulu Sempozyuma Katıldı

Alanında uzman ortopedistlerin bir araya gelerek kıkırdak sorunlarında güncel gelişmeleri tartıştığı Ankara Kıkırdak Sempozyumu, tıp dünyasının yoğun katılımıyla Sheraton Otel’de gerçekleştirildi Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat BOZKURT’ un başkanlığını yaptığı sempozyumda Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN Sempozyum Onursal Başkanı olarak bir açılış konuşması gerçekleştirdi. İki gün süren sempozyuma ABD, Almanya, İsviçre, İtalya, İngiltere, Arjantin, Portekiz ve Meksika gibi ülkelerden alnında ülkelerinde söz sahibi bilim adamları katıldı. Sempozyumda kıkırdak tedavisinde son durum ve gelişmeler üzerinde duruldu ve kıkırdak hastalıklarında erken teşhisin önemi vurgulandı.

Uzun yıllardır kıkırdak alanında yoğun çalışmalarda bulunan, kıkırdak ve menisküs nakli konusunda önde gelen doktorlardan biri olan Prof. Dr. Murat Bozkurt, bu alanda çok daha az girişimsel bir işlem olan, sadece bir enjeksiyon ile kıkırdak hasarlarının tamirini hedefleyen, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanmış projesi ile kıkırdak sorunlarının erken tedavisini sağlamayı amaçladığını belirtti.

Ankara Kıkırdak Sempozyumu Gerçekleştirildi 1 Ankara Kıkırdak Sempozyumu Gerçekleştirildi 2 Ankara Kıkırdak Sempozyumu Gerçekleştirildi 3 Ankara Kıkırdak Sempozyumu Gerçekleştirildi 4 Ankara Kıkırdak Sempozyumu Gerçekleştirildi 5 Ankara Kıkırdak Sempozyumu Gerçekleştirildi 6 Ankara Kıkırdak Sempozyumu Gerçekleştirildi 7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz