Üniversitemiz Florence Network Üyesi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, sadece üniversitelerden oluşan Avrupa’nın en eski ebelik ve hemşirelik yapılanmalarından biri olan Florence Network’e (Florence Uluslararası İşbirliği Üniversite Ağı’na) üye olarak kabul edildi. Bu programda her ülkeden üç Üniversite kabul edilmektedir. Hemşirelik ve ebelik eğitiminin geliştirilmesi, eğitim müfredatı ve uygulamaların paylaşılması, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, yıllık toplantılar ile iletişimin sürekliliğinin sağlanması faaliyetlerinde bulunmaktadır.Her ülkeden yalnızca 3 üniversitenin üyeliğe kabul edildiği Florence Network 18 Avrupa ülkesinden 37 üniversiteyi bünyesinde bulundurmaktadır.

Ülkemizde de üçüncü üye Üniversite olarak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kabul edilmiştir. Turgut Özal Üniversitesi’nin ev sahipliğinde tertip edilen toplantıya Üniversitemizi temsilen Yrd. Doç. Dr. Ebru Erek Kazan ve Erasmus Birim Koordinatörü Damla Bülbüloğlu katıldı. Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gül PINAR geçen sene Hollanda da Florence Network toplantısına katılmış ve girişimleri sonucu üniversitemizde bu Networkde yerini almıştır. Üniversitemiz adına gerçekleştirilen sunum takdir ve beğeni ile izlendi.

Üniversitemiz Florence Network Üyesi 1 Üniversitemiz Florence Network Üyesi 2 Üniversitemiz Florence Network Üyesi 3 Üniversitemiz Florence Network Üyesi 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz