Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı

Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi AFAK Kulübünün düzenlediği Kutlu Doğum Programı 15/04/2014 tarihinde Ulus Rektörlük Konferans Salonunda yapıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN’ın da katıldığı programda, Hazreti Peygamberi anlatan “din samimiyettir” konulu bir sinevizyon sunumu yapıldı.

Program  İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet  AKKUŞ’un yaptığı açılış konuşması ile başladı.  Prof. Akkuş, “Cahiliye döneminde Hz. Peygamber ve sahabenin samimiyeti  tüm olumsuzlukları ortadan nasıl kaldırdıysa bugün de benzer “samimiyetle” birçok olumsuzluklar ortadan kaldırılabilir. Bu da biz inananlarla gerçekleşecektir.” dedi.

İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Ünal’da Kutlu Doğum programlarının 1989 yılından beri ülkemizde kutlandığını söyledi. Doç. Dr. Ünal, daha sonra bu yılın konusu olan  “Din samimiyettir” başlığını dikkate alarak, Peygamber ve Sahabe hayatından örnekler sunarak konuşmasını tamamladı. Programın ilerleyen kısmında  ise öğrencilerin hazırladığı şiirler ve naatlardan örnekler sunuldu.

Hz. Peygamber’in “Veda Hutbesi” ise Arapça orijinal şekliyle Fakültemiz Öğretim Görevlisi Rıdvan el-İbrahim tarafından seslendirildi. Programın son kısmında ise konuk sanatçı Mustafa Demirci tarafından Hz. Peygamber’e özgü ilahi ve kaside örneklerinden oluşan bir dinleti gerçekleştirildi.

Kutlu Doğum Programı ve  Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 1 Kutlu Doğum Programı ve  Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 2 Kutlu Doğum Programı ve  Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 3 Kutlu Doğum Programı ve  Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 4 Kutlu Doğum Programı ve  Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 5 Kutlu Doğum Programı ve  Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 6 Kutlu Doğum Programı ve  Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 7 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 8 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 9 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 10 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 11 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 12 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 13 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 14 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 15 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 16 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 17 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 18 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 19 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 20 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 21 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 22 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 23 Kutlu Doğum Programı ve Afak Öğrenci Kulübü Tanıtımı 24

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz