Uluslararası Katılımlı Ulusal Biyosidal Kongresi Antalya’da Yapıldı

Biyosidal ürünlerin piyasaya arzı, piyasada bulundurulması ve kullanımını düzenlerken amacı insanların ve hayvanlarının sağlığını ve çevreyi korumak olan ihtiyat prensibi daima göz önünde bulundurulmaktadır. Ülkemizde, 31 Aralık 2009 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Biyosidal Ürünler Yönetmeliği ile başlayan biyosidal ürünlerin inceleme, değerlendirme, ruhsatlandırma ve piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri yanında Biyosidal Ürünler Regülasyonu’na uyum çalışmaları Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından yürütülmektedir.

Bu çalışmaları daha geniş kesimlerle paylaşmak ve bilimsel zemine oturtmak amacıyla,  Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Çevre Sağlığı Dairesi Başkanlığı işbirliğinde; özel sektör, mevzuat uygulayıcıları, kamu kurumları ve üniversitelerden oluşan toplam 1150 katılımcının katıldığı, %10’u yabancı olmak üzere 100’ ün üzerinde konuşmacının bulunduğu  “ULUSLARARASI KATILIMLI ULUSAL BİYOSİDAL KONGRESİ”  19-22 Mart 2014 tarihlerinde Antalya WOW Kremlin Palace Hotel’de düzenlenmiştir.

Üniversitemizin geniş bir kadroyla Temsil edildiği Kongreye Rektörümüz Prof. Dr. Metin DOĞAN, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. S. Yavuz SANİSOĞLU, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami AKKUŞ, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kongre Sekreteri Doç.Dr. Ahmet ÇARHAN katılırken, Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa AKSOY, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin ÇELİK, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. Seçil ÖZKAN, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çevre Sağlığı Dairesi Başkanı Dr. Hüseyin İLTER  ve alanında uzman çok sayıda bilim insanları da katılımlarıyla kongreye çok değerli katkılarda bulundular.

Biyosidal Kongresi Antalya 1 Biyosidal Kongresi Antalya 2 Biyosidal Kongresi Antalya 3 Biyosidal Kongresi Antalya 4 Biyosidal Kongresi Antalya 5 Biyosidal Kongresi Antalya 6 Biyosidal Kongresi Antalya 7 Biyosidal Kongresi Antalya 8 Biyosidal Kongresi Antalya 9 Biyosidal Kongresi Antalya 10 Biyosidal Kongresi Antalya 11 Biyosidal Kongresi Antalya 12 Biyosidal Kongresi Antalya 13 Biyosidal Kongresi Antalya 14 Biyosidal Kongresi Antalya 15 Biyosidal Kongresi Antalya 16 Biyosidal Kongresi Antalya 17 Biyosidal Kongresi Antalya 18

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz