Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Kutlandı

Hastanenin konferans salonunda düzenlenen kutlama törenine Sağlık Eski Bakanı Recep AKDAĞ, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat TOSUN Rektörümüz Prof. Dr. Metin DOĞAN, ve hastane personeli katıldı.

Programın başında hastanenin açılış çalışmaları, 10 yıl boyunca verdiği hizmetler ve başarıları, sinevizyon gösterisiyle anlatıldı. Kutlama töreni, saygı duruşu ve işaret diliyle okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Rektörümüz Doğan, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurulduğu günlerde hastanenin başhekimlik görevini yürüttüğünü belirterek şöyle konuştu: “Sağlıkta reform tarzında değişiklikler yaşandı. Bu değişikliklerin ilk uygulandığı hastane burasıdır. Bu yönüyle öncü olma özelliği taşır. İnşallah gelecek yıllarda daha büyük hizmetlere imza atacağız”.

Törende konuşan Recep Akdağ, hizmetin bir ekip işi olduğunu anlattı. Sağlık çalışanlarına tavsiyede bulunan Akdağ, “Bir tek kişinin bile yüzünü güldürebiliyorsak mutlu olmalıyız. Sağlık sektöründe çalışanların tüm insanlığa hizmet etmek gibi bir fırsatı var. Bu müstesna hizmeti ekip çalışmamıza, inançlarımıza ve saygımıza borçluyuz” dedi.

Akdağ’dan sonra kürsüye çıkan Nihat Tosun da, “10 yıl önce hastane açılırken bu seviyeye geleceğini görmüştük. Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Bakanların da desteğiyle ciddi bir hizmet üretmeye çalıştık. Bu destekle birlikte büyük bir sorumluluk da üstlendik. Bugün görüyorum ki hastane kendi fonksiyonunu yerine getiriyor. İnanıyorum ki hastanenin 20. yılınış, kurulacak şehir hastaneleriyle anacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, işaret dili eğitimi alan hastane çalışanlarının verdiği ‘işaret dili şarkıları konseri’ büyük beğeni kazandı.

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Kutlandı 1 Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Kutlandı 2 Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Kutlandı 3 Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Kutlandı 4 Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Kutlandı 5 Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Kutlandı 6 Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Kuruluşunun 10. Yıl Dönümü Kutlandı 7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz