Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı

Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı

Üniversitemiz ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Genel Müdürlüğü’ nün ortaklaşa düzenlediği 2014 Nevruz Bayramı etkinlikleri 21 Mart Cuma günü Etlik Yerleşkemizde görkemli bir açılış töreni ile başladı.

Törene Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, Üniversitemizde eğitim gören uluslar arası öğrencilerin mensubu olduğu 67 Ülke diplomatik temsilcilerinin bazıları, Rektör Yardımcısı ve İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Barca, Kültür ve Turizm Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Genel Müdürü Sayın Ahmet ARI, çok sayıda Kültür ve Turizm Bakanlığı üst düze personeli, Keçiören Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILIÇGİL, çok sayıda öğretim üyemiz ve öğrencilerimiz iştirak ettiler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Genel Müdürü Sayın Ahmet ARI ve Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN’ ın açılış konuşmaları ile başlayan kutlamalar Nevruz Ateşinin yakılmasıyla devam etti. Ardından temsili olarak demir dövme ve yumurta tokuşturma etkinlikleri ile devam etti.

Nevruz Programı Aşık Zekai ERDAL’ ın doğaçlama türküleriyle devam etti. Geleneksel el sanatları sergisi ve ve uluslararası öğrencilerimizin açtığı stantlar büyük ilgi gördü. Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir ‘ de kutlanan Nevruz Programı ile birlikte TRT AVAZ kanalından canlı bağlantılarla naklen yayınlanan kutlamalarda, Devlet Halk Dansları Topluluğunun gösterileri ile katılımcıların coşkusu görmeye değerdi.

Nevruz Pilavı, çiğ köfte ve gözleme ikramının yapıldığı program uluslararası öğrencilerimizin de kendi figürlerini sergilediği oyunlarla devam etti. Nevruz kutlamaları Üniversitemiz bünyesinde seminer, konferans gibi değişik etkinliklerle hafta boyu devam edecek.

Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 1 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 2 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 3 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 4 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 5 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 6 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 7 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 8 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 9 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 10 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 11 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 12 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 13 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 14 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 15 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 16 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 17 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 18 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 19 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 20 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 21 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 22 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 23 Üniversitemizde Nevruz Bayramı Görkemli Bir Açılış Töreniyle Kutlanmaya Başlandı 24

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz