Multidisipliner Araştırma Semineri

Değerli Bilim İnsanları ve Araştırmacılar,

Üniversite ve eğitim hastanelerimizde özellikle klinik bilim dallarında yapılan bilimsel çalışmaların çoğunluğu klinik araştırmalara odaklanmıştır. Deneysel hayvan çalışmaları veya ileri görüntüleme ve analiz yöntemleri kullanılan laboratuar ağırlıklı multidisipliner çalışmalar daha azdır. Bunun en önemli nedeni, klinisyenlerin çevrelerindeki  araştırma ve laboratuar olanaklarını yeterince tanımamasıdır. Oysa, özellikle büyük şehirlerimizde yetişmiş akademik personel ve laboratuar altyapısıyla çok sayıda üniversite ve araştırma merkezi bulunmaktadır. Ayrıca Tübitak, Üniversiteler ve çeşitli devlet kuruluşlarının araştırma fonları bu tür bilimsel araştırmalar için maddi destek sağlamaktadır

Bu amaçla, özellikle temel ve klinik tıp bilimlerinde çalışan asistanlara, uzmanlara ve doktora öğrencilerine gerek klinik, gerekse deneysel laboratuar çalışmalarında kullanılabilecek her türlü analiz, görüntüleme ve ölçüm yöntemi ile ilgili genel bilgiler vermek, modern teknolojinin sağladığı laboratuar imkanlarını tanıtmak üzere kısa bir eğitim programı hazırladık.

Ekteki afişte konu başlıkları, konuşmacılar ve toplantı adresi ve tarihi verilmiştir.

Katılım için aşağıdaki linkten kayıt yaptırmak mecburidir.

Kayıt için : www.multidisipliner-arastirma.eventbrite.com

Bu program, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin destekleriyle ve değerli konuşmacılarımızın gönüllü katılımlarıyla gerçekleşmektedir ve ücretsizdir.

Faydalı olması dileklerimle,

Organizasyon komitesi adına,

Doç. Dr Nurullah Çağıl

Multidisipliner Araştırma Semineri

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz