Sağlık Çalışması Grubu Toplantısı İstanbul’ da Yapıldı

27 – 29 Ocak 2014 tarihlerinde İstanbul Mövenpick Otelde 6 üye ülkeden  oluşan Körfez İşbirliği Konseyi (KİK)’nin Stratejik Diyalog Ortağı Türkiye ile Sağlık Çalışma Grubu Toplantısı yapıldı. Sağlık Turizmi, Sağlık Eğitimi, İlaç ve Tıbbi Cihaz konularında sektörler bazında işbirliği görüşmeleri tertip edildi.

T.C. Sağlık Bakanlığı’ nın organize ettiği toplantıda KİK üyesi altı misafir ülkenin ilgili Sağlık Bakanlıkları ve T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Dış İşleri Bakanlığı ve T.C. Ekonomi Bakanlığı temsilcilerinin yanı sıra Türkiye’ den diğer kamu ve  özel kurumlar tarafından tebliğler sunuldu .

Toplantı kapsamında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak planlanan faaliyetlerin Körfez İşbirliği Konseyi üyesi altı ülkenin temsilcilerine aktarılması amacıyla Üniversitemizin Bilimsel Araştırmalar ve Projeler Birimi Sorumlusu ve Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet ÇARHAN Üniversitemiz adına sunum gerçekleştirdi, Hemşirelik alanında yapılabilecek protokollerin mahiyeti konusunda Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gül PINAR farklı ülke temsilcileri ile görüşmelerde bulundu. Yapılan görüşmelerde Hemşirelik Eğitimi ile ilgili var olan ihtiyaç ve yoğun talep üzerinde duruldu ve konunun değerlendirilmesi ve eğitim projelerinin başlatılması konusunda görüş birliğine varıldı. Aynı zamanda Otelin Fuaye alanında Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Metin DOĞANOĞLU ve  Basın, Tanıtım, Toplantı ve Organizasyon Ofisi Koordinatörü Kadir Ali SEÇER ulusal ve uluslararası katılımcılara Üniversitemiz hakkında tanıtıcı bilgi ve materyal sundular.

Sağlık Çalışması Grubu Toplantısı  İstanbul 1 Sağlık Çalışması Grubu Toplantısı  İstanbul 2 Sağlık Çalışması Grubu Toplantısı  İstanbul 3 Sağlık Çalışması Grubu Toplantısı  İstanbul 4 Sağlık Çalışması Grubu Toplantısı  İstanbul 5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz