Mektup Arkadaşlığı Projesi Kapanış Etkinlikleri

MEKTUP ARKADAŞLIĞI PROJESİ KAPANIŞ ETKİNLİKLERİ

Türk Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen ve bir Avrupa Birliği Gençlik Programı Eylem 1.2 projesi olan “Reviving Penfriendship”, 4-10 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliklerle sona erdi. Kapanış etkinlikleri Letonya ve Yunanistan’dan 10 kişilik bir katılımcı grubu ile gerçekleştirildi.

Kapanış etkinlikleri kapsamında öncelikli olarak Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret eden konuklar Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Yavuz Sanisoğlu tarafından ağırlandı. Proje konusunda değerlendirmelerin ve kültürel paylaşımların yapıldığı toplantının ardından Danişment Çiçekli İlkokulu’nda gerçekleştirilecek programa geçildi.

Danişment Çiçekli İlkokulu’nda yaklaşık 2 saat süren kapanış programında keyifli anlar yaşandı. Öğrencilerin renkli danslarıyla başlayan program, mektup arkadaşlığı yapan iki Türk ve iki Yunan öğrencinin sahnede tanışması ve mektuplarını kendi elleriyle arkadaşlarına teslim etmesiyle sürdü. Proje katılımcısı olan Türk öğrenciler Letonyalı konukları için Letonca şarkı söyleyip ardından Yunanistan’dan gelen misafirleri için Sirtaki oynadılar. Program Türk kültürüne ait danslarla son buldu.

Üniversitemiz gerçekleştirilen etkinliklerden biri ise Mektup Sergisi Açılışı’ydı. Türk çocukların yabancı arkadaşlarından aldıkları mektuplar okul kantininde açılan sergide öğrenci ve öğretim elemanlarına sunuldu. Kapanış programı kapsamında Ebru Sanatı sınıfına da katılan konuklar kendi hazırladıkları Ebru ürünlerini ülkelerine beraberlerinde götürme fırsatı buldular. Proje faaliyetlerinin kapanış programı plaketlerin ve hediyelerin takdimi ile son buldu.

Kültürel ve sosyal olarak da Ankara’da hoşça vakit geçiren misafirler ülkemizden güzel anılarla ve yeni bir projede buluşma dilekleriyle ayrıldılar.

Mektup Arkadaşlığı Projesi Kapanış Etkinlikleri 1 Mektup Arkadaşlığı Projesi Kapanış Etkinlikleri 2 Mektup Arkadaşlığı Projesi Kapanış Etkinlikleri 3 Mektup Arkadaşlığı Projesi Kapanış Etkinlikleri 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz