Mektup Arkadaşlığı Projesi Letonya ve Yunanistan Ziyaretleri

MEKTUP ARKADAŞLIĞI PROJESİ LETONYA VE YUNANİSTAN ZİYARETLERİ

   Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Okutmanı Tarık Uzun öncülüğünde oluşturulan Yıldırım Beyazıt Gençlik Grubu’nun koordinatörlüğünü üstlendiği ve bir Gençlik Programı Eylem 1.2 projesi olan “Reviving Penfriendship” tüm hızıyla devam ediyor. Türk Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen proje kapsamında Türkiye, Letonya ve Yunanistan’dan 11-16 yaş grubundaki toplam 56 öğrenci birbirleriyle mektup arkadaşlığı yapıyor. Projenin Türkiye ayağı, Ankara Keçiören’de bulunan Danışment Çiçekli İlköğretim Okulu’nda İngilizce Öğretmeni Ezgi Çelik liderliğinde sürdürülüyor.

Proje çalışmaları kapsamında Letonya’daki faaliyetleri yerinde izlemek ve Letonyalı çocuklara ait mektupları iletmek üzere 28 Kasım – 4 Aralık tarihler arasında Riga’ya bir ziyaret gerçekleştiren Yıldırım Beyazıt Gençlik Grubu üyeleri, Plavniekkalnas Sakumskola ve Balozi Secondary School’daki mektup arkadaşlığı yapan çocuklarla tanışma fırsatı yakaladı. Türk ve Yunan arkadaşlarından aldıkları mektuplar ile mutlulukları gözlerinden okunan çocuklar hazırladıkları özel programlarla ülkelerine ait keyifli bir sunum gerçekleştirdi.

Ziyaret süresince, proje ortağı olan Solis Tuvak adlı sivil toplum kuruluşunun düzenlediği çeşitli etkinliklere ve ziyaretlere katılan proje ekibimiz, Türkiye Cumhuriyeti Riga Büyükelçisi Sayın Şerife Serap Özcoşkun’u da makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgiler verdi.

Projenin diğer ortağı “Informal Group of Young People of 1st GEL of Trikala” ile proje çalışmalarının hayata geçirildiği okulu ziyaret etmek amacıyla 16-22 Aralık tarihlerinde Yunanistan’ın Trikala kentinde bulunan proje ekibimiz çeşitli temaslarda bulunarak yurda döndüler. Ziyaret süresince çeşitli toplantılara katılarak sunumları izleyen grup üyeleri, ülkemizi, Türk kültürünü ve üniversitemizi tanıtıcı çeşitli sunumlar yapma şansını yakaladı. Trikala Belediye Başkanı Sayın Christos Lappas tarafından makamında ağırlanan proje ekibimiz, Lappas’a ve ziyareti görüntüleyen basın mensuplarına proje hakkında bilgiler verdi.

04-10 Ocak 2014 tarihlerinde her iki ülke temsilcilerinin Türkiye’de ağırlanmasının ardından proje 31 Ocak 2014 tarihinde sona erecektir. Projenin Danışment Çiçekli İlkokulu ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde geçekleştirilecek renkli programlarla tamamlanması planlanmaktadır.

Mektup Arkadaşlığı Projesi Letonya ve Yunanistan Ziyaretleri 1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mektup Arkadaşlığı Projesi Letonya ve Yunanistan Ziyaretleri 4 Mektup Arkadaşlığı Projesi Letonya ve Yunanistan Ziyaretleri 5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz