Mehmet Âkif’ i Anlamak

YILDIRIM BEYAZIT  ÜNİVERSİTESİ’NDE 

“MEHMET AKİFİ ANLAMAK” PANELİ

YBÜ Genç Edebiyatçılar Kulübü Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik yerleşkesinde Mehmet Âkif Ersoy’un 77. ölüm yıldönümü sebebiyle, “Mehmet Âkif’ i Anlamak konulu bir panel düzenledi. Panele Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin DOĞAN ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet KANKAL katıldı.

Başkanlığını İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ertuğrul YAMAN’ ın yaptığı panele Doç. Dr. İbrahim TÜZER “İnancıyla Var olan Ümidiyle Yaşayan Şair: Mehmet Âkif”, Yrd. Doç. Dr. Ayşe DEMİR “Safahat’ın Coğrafyası”, Yrd. Doç. Dr. Akartürk KARAHAN “Mehmet Âkif’ in Türkçesi” ve Yrd. Doç. Dr. Cengiz KARATAŞ “Safahat’ta Vatan Algısı ve Aidiyet Duygusuna Bir Bakış” konuları ile katıldılar. Panele çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci ilgi gösterdi.

Panel’in sonunda Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyelerince hazırlanan Mehmet Âkif’i Anlamak adlı kitap öğrencilere hediye edildi.

Mehmet Âkif’ i Anlamak 1 Mehmet Âkif’ i Anlamak 2 Mehmet Âkif’ i Anlamak 3 Mehmet Âkif’ i Anlamak 4 Mehmet Âkif’ i Anlamak 5 Mehmet Âkif’ i Anlamak 6 Mehmet Âkif’ i Anlamak 7 Mehmet Âkif’ i Anlamak 8 Mehmet Âkif’ i Anlamak 9 Mehmet Âkif’ i Anlamak 10 Mehmet Âkif’ i Anlamak 11

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz