İslami İlimler Fakültesi Dekanımız ‘İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneline Katıldı

Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Mehmet Akkuş Çubuk’ ta yapılan ‘islami değerler ışığında yardımlaşma’ paneline katıldı.

21. Yoksullarla Dayanışma Haftası nedeniyle Çubuk Dernekler Federasyonu (ÇUDEF) tarafından organize edilen ‘İslami Değerlerin Işığında Yardımlaşma’ paneli gerçekleştirildi.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panele Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akkuş,  Eğitim Vakfı Genel Başkanı Dr İbrahim Ateş, , Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Hayrani Altıntaş, İlçe Müftüsü Bilal Kara, başkan yardımcıları Mehmet Kuzal, Hacı Çelebi, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş, Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Hatice Erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

21. Yoksullarla Dayanışma Haftası kapsamında ‘İslami Değerlerin Işığında Yardımlaşma’ paneli Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan ÇUDEF Başkanı Recep Taş, ’’Bu konu yardıma muhtaç olan insanın yardımlaşması değildir. Bizim federasyonumuza bağlı 54 tane dernek var. Bu derneklerin 51 tanesinin içinde yardımlaşma ve dayanışma sözcükleri geçmektedir. Bu dernekler bulundukları her yerde insanları sosyalleştirmek, onların her türlü ihtiyaçlarına cevap vermek üzere kurulmuş derneklerdir. Bizim bu günkü konumuz ve haftanın önemi yoksullarla dayanışmadır. Şimdi yoksul kime denir ona bir bakalım. Geçinmekte çok sıkıntı çeken, yoksul vaziyette olan fakir ve fukaradır. Bunların dışında birde doğrusu bilgice yoksun olan cehalete yoksul denir’’dedi.

Müslüman kişinin örnek bir kişi olması gerektiğine vurgu yapan Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akkuş, ‘’Müslümanların görevi iyilik yapmaktır. Tipik bir iyi insanın sorunluluğu mecburiyeti, aklını, ömrünü, gençliğini, malını, bilgisini, nasıl kullanması gerektiğini iyi bilmesidir. Toplumsal barışın artması için hayırda yarışılmalıdır. Biz insanlık olarak bedensel eğitimden ziyade gönül eğitimine müracaat etmeliyiz’’ şeklinde konuştu.

Daha sonra panelde sırayla konuşan konuşmacılar,  insani veya İslami değerler, etik değerler, ahlaki değerler, evrensel değerler, değerler ve yardımlaşma konuları hakkında konuşurken, değerleri meydana getirenlerin değerler olduğu ve değerler için ölçünün ise ilahi değer hükümleri olduğu söylendi.

Panel sonunda ÇUDEF üyeleri tarafından toplan para Yoksullara Yardım ve Eğitim Vakfı Genel Başkanı Dr İbrahim Ateş tarafından Çubuk Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Hatice Erkan’a yoksul öğrencilere dağıtılması amacıyla verildi.

Programın sonunda ise ÇUDEF Başkanı Taş tarafından konuşmacılara teşekkür plaketi takdim edilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

'İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneli 1 'İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneli 2 'İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneli 3 'İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneli 4 'İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneli 5 'İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneli 6 'İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneli 7 'İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneli 8 'İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneli 9 'İslami Değerler Işığında Yardımlaşma’ Paneli 10

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz