Tıp Fakültesi Dekanımız TRT OKUL GÜNLÜK REHBER Programına Konuk Oldu

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Selami AKKUŞ

TRT OKUL GÜNLÜK REHBER Programına Konuk oldu.

Hafta içi her gün TRT Okulda yayınlanan Günlük Rehber Programı, güncel ve toplumu yakından ilgilendiren konular ve sorunlarla ilgili olarak alanında uzman isimleri konuk ediyor. 16.12.2013 Pazartesi günü programa konuk olan Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Sayın Selami Akkuş, çağımızın hastalığı olarak addedilen, şehir hayatının ve masa başı işte çalışmanın neden olduğu bel , boyun ve sırt ağrıları ile ilgili hastalıklar hakkında geniş bilgiler verdi.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon konusunda uzman olan Prof . Dr. Sayın AKKUŞ,  söz konusu alanda toplumda yaygın olan yanlış uygulamalar ve inanışlar hakkında uyarılarda bulundu ve bel ve boyun ağrılarında ameliyat seçeneğinin çok yaygın olmaması gerektiğini sayısal verilerle ifade etti. En yaygın şikayet olan bel ağrıları hakkındaki müracaatların sadece %5 nin bel fıtığı olduğunu ve bu sayının da sadece % 5 nin ameliyat gerektirdiğini belirten Sayın Hocamız, düzenli spor, yeterli uyku ve stresten uzak yaşamanın bu konudaki şikayetleri azaltacağını belirtti.

Telefonla canlı yayına katılan izleyicilerin sorularını da cevaplayan Prof. Dr. Sayın AKKUŞ, özellikle rehabilitasyon sürecinin bu konuda rahatsızlığı olan hastaların topluma yeniden entegrasyonunda çok önem arz ettiğini, bunun çoğu zaman sabır isteyen, uzun süren bir süreç olduğunu söyledi.

Please Upgrade Your Flash Player

Get Adobe Flash player

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz