Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin Doğan Çubuk Dernekler Federasyonu (ÇUDEF) Tarafından Organize Edilen Programa Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin Doğan 23  Kasım 2013 Çarşamba günü Çubuk Dernekler Federasyonu (ÇUDEF) tarafından organize edilen programa katıldı. Çubuk Belediyesi’nin katkı verdiği ‘6. Aşure ve Birlik Günü’ etkinliğinde bir araya gelen Alevi ve Sünni vatandaşlar, kucaklaşarak Kerbela hadisesini yad edip, birlikte dua etti.

Çubuk bölgesinde bulunan 54 derneğin bir araya gelerek oluşturduğu ÇUDEF tarafından organize edilen ve Çubuk Belediyesi’nin de destek verdiği ‘6. Aşure ve Birlik Günü’ Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Program, Kerbela’ dan günümüze tüm Şehitler için saygı duruşu ve yapılan duaların ardından, Kuran-ı Kerim okunmasıyla devam etti.

Konuşmaların ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cenksu Uçer,’’Bu gün, Muharremi, Hicreti Müslümanlar nasıl anlamalı’’ konulu konferans verdi. Konuşmasında Doç. Dr. Cenksu Uçer, ’’Herkes kendi tat ve özelliği ile aşurede nasıl ortak bir ad tat oluyor ise, hepimiz kendi özelliklerimizi muhafaza edip kendi güzelliklerimizle toplumu güzelleştirmek için elimizden ne gayret geliyorsa sarf etmek zorundayız’’ diye konuştu.

Yapılan aşure duasının ardından konferans salonunda ve Atatürk Parkı’nda kurulan stantlarda yaklaşık 2 bin 500 kişiye aşure dağıtıldı.

6. Aşure ve Birlik Günü programına Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan,Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden,  eski Sağlık Bakanı ve Ankaralılar ve Ankara’yı Tanıtma Vakfı Başkanı Halil Şıvgın, İlçe Müftüsü Bilal Kara, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Dr. İsmail Hakkı Ünal, Ankaralılar Meclisi Genel Başkanı Mehmet Akyol, Ak Parti İlçe Başkanı Avukat Baki Dermirbaş, MHP İlçe Başkanı Said Aydos, Türk Kızılayı Çubuk Şubesi Başkanı Selahattin Koç, Çubuk Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Hatice Erkan, Belediye Başkan Yarımcısı Hacı Çelebi, birim amirleri, Ak Parti, MHP ve CHP den belediye başkan aday adayları ve çok sayıda davetli katıldı.

Çubuk’ta Düzenlenen 6. Aşure ve Birlik Günü 1 Çubuk’ta Düzenlenen 6. Aşure ve Birlik Günü 2 Çubuk’ta Düzenlenen 6. Aşure ve Birlik Günü 3 Çubuk’ta Düzenlenen 6. Aşure ve Birlik Günü 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz