Üniversitemiz TOEFL Sınav Merkezi

Üniversitemiz ve ETS GLOBAL yetkilileri arasında yapılan görüşmeler neticesinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ nin TOEFL Sınav Merkezi olması kararlaştırıldı. Üniversitemiz adına bizzat Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN’ ın katıldığı toplantıda Dış İlişkiler Birim Koordinatörlüğümüz ve Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksek Okulu yetkilileri de hazır bulundu. TOEFL heyetini ise ETS GLOBAL Akademik Kurumlar ve Hükümetlerle İlişkiler Direktörü Maria Victoria CALABRESE ve ETS Akademik İlişkiler Uzmanı Tülay İMRE temsil etti.

“Uluslararsı bir araştırma Üniversitesi” sloganıyla yola çıkan Üniversitemiz Uluslararsı standartlarda sınav yapan kuruluşlarla yaptığı ortaklıklara çok önemli birini daha ekledi. OSYM’ nin aldığı karar gereği yalnız devlet üniversitelerinde yapılmış olan  TOEFL sınavları YDS yerine geçecek. Şu an sadece 6 devlet üniversitesi ile ortaklığı olan TOEFL yetkilileri Üniversitemizin konuya istekli yaklaşmasından ve test merkezi için ortaya koyduğu olanaklardan gayet memnun kaldı. Gerekli işlemlerin bir an önce yerine getirilip Merkezin hizmete girmesi hususunda fikir birliğine varıldı.

Bir öğrenci  şehri  ve başkent olması münasebetiyle bürokrasi merkezi olan Ankara’ da diğer bölgelere nazaran bu tür merkezlere daha fazla ihtiyaç olduğunu, özellikle Cinnah Yerleşkemizin bir çok elçilik ve konsoloslukların yanında en seçkin dil okulların bulunduğu bölgede yer almasının da önemli bir avantaj olduğunu belirten Rektörümüz Sayın Doğan, standardı ve deneyimi uluslararsı çapta kabul görmüş TOEFL gibi saygın bir kurumla çalışmanın farklı kurumların kendi içinde yaptığı dil sınavlarının sübjektif olduğu iddia ve ithamlarını da ortadan kaldıracağını belirtti.

Üniversitemizin fiziksel mekan, teknik donanım ve kalifiye personel bakımından bu süreci başlatmaya hazır olduğunu ve gerektiği taktirde kapasiteyi arttırma imkanının da bulunduğunu ifade eden sayın Rektörümüz Üniversitemiz bünyesinde Türkiye çapında hizmet veren Uzaktan Eğitim Merkezimizi TOEFL gibi tecrübeli ve saygın kuruluşlarla işbirlikleri sayesinde uluslar arası hizmet sunan bir merkez haline getirmek istediklerini söyledi. ETS Global Direktörü Bayan CALABRESE de değişik ülkelerde yaptıkları sınav sonuçlarını ve öğrencilerin profillerini içeren Database’ i paylaşabileceklerini ve bu sayede Üniversitemizin daha nitelikli uluslararası   öğrencilere ulaşma imkanına sahip olabileceğini dile getirdi.

Üniversitemiz TOEFL Sınav Merkezi 1 Üniversitemiz TOEFL Sınav Merkezi 2 Üniversitemiz TOEFL Sınav Merkezi 3 Üniversitemiz TOEFL Sınav Merkezi 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz