Değerli Rektör Yardımcımızı Yeni Görevine Uğurlarken

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’ne Rektör olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Bulut Hocamızı uğurlamadan önce Sayın Hocamız’ ın kısa bir özgeçmişini hatırlatmak istiyoruz.

            Prof. Dr. Mehmet BULUT kimdir?

1970 yılında Çanakkale’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Çanakkale’de, Yüksek öğrenimini İzmir’de İktisat alanında tamamladı. Doktora Ankara ve İstanbul’da iki farklı Üniversitede başladığı doktora çalışmasını 2000 yılında Hollanda’da da Utrecht Üniversitesi’nde tamamlayan Prof. Dr. Sayın BULUT 2001 yılında Yardımcı Doçent, 2003’te Doçent ve 2008 yılında Profesör oldu.   

Üniversitemiz Siyasal Bilgiler Fakültesi Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı, 2012 yılından itibaren de YÖK Üyeliği görevlerini yürüten, çok sayıda kamu ve özel kurumlarda Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeliği yapan Prof. Dr. Sayın Bulut’un yurt içi ve yurt dışındaki yayınevlerinde yayınlanmış kitapları, aynı zamanda çok sayıda ulusal ve uluslararası yayın organında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Bulgarca, Arapça, Felemenkçe ve İngilizce bilen, ADAM AKADEMİ Sosyal Bilimler Dergisi’nin Genel Editörü, TÜBA Üyesi, evli ve üç çocuk babası olan Prof. Dr. Bulut,  Kasım 2013’ te İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’ne Rektör olarak atanmıştır.

Üniversitemizde Rektör Yardımcılığı, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanlığı, Eğitim Komisyonu Başkanlığı ve Bologna Eşgüdüm Komisyonu Başkanlığı görevlerini yürüten Sayın Hocamız, kendisine tevdi edilen akademik ve idari konularda başarılı hizmetlere imza atmış, özellikle yurt içi ve yurt dışı bilimsel organizasyonların gerçekleştirilmesi ve bu vesile ile Üniversitemizin ulusal ve uluslararası alanda tanıtımına büyük katkılar sağlamıştır.

Çalışmaları gerek üniversitemiz bünyesinde, gerek yurt içi ve yurt dışında ilgi ve takdirle izlenen Sayın Hocamız’ a birlikte geçirdiğimiz verimli ve güzel günlerde vermiş oldukları üstün hizmetler ve değerli katkıları için şükranlarımızı sunuyor, yeni görevinde başarı, sağlık ve esenlikler diliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz