Dünyaca Ünlü Nükleer Tıp Uzmanı Prof. GÜLEÇ Rektörümüzü Makamında Ziyaret Etti

Dünyaca Ünlü Nükleer Tıp Uzmanı Prof. GÜLEÇ Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN’ ı Makamında Ziyaret Etti.

Prof. GÜLEÇ, 12 Kasım 2013 Salı günü, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr. Selami Akkuş’u, da Üniversitemizin Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi olan Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’ ndeki makamında da ziyaret ederek,  hastanede incelemelerde bulundu.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra 20 yılı aşkın süredir “genel cerrahi” , ” nükleer tıp” ve “radyoloji ve biomedikal mühendislik” alanlarında ABD’ de  çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Seza GÜLEÇ “uluslararası mutabakat zabtı” çerçevesinde Üniversitemizin ikili anlaşma  içinde olduğu Uluslararsı Florida Üniversitesi Tıp Fakültesinde “Genel Cerrahi, Nükleer Tıp ve Radyoloji Profesörü olarak görev yapmaktadır.

Uluslararası Florida Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurucularından olan Prof. Güleç, hem ABD’de hem de dünya çapında alanında önde gelen üniversiteler olarak bilinen Louisiana State University Health Sciences Center in New Orleans, Memorial Sloan-Kettering Cancer Center in New York, ve John Wayne Cancer Institute in Santa Monica gibi üniversitelerde görevde bulunmuş ve önemli çalışmalara imza atmıştır.

Dünyaca Ünlü Nükleer Tıp Uzmanı Prof. GÜLEÇ Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN' ı Makamında Ziyaret Etti. 1

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz