Hollanda Hanze Üniversitesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Arasında Toplantı

10 Ekim 2013 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yaşamkent Yerleşkesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Hollanda Hanze Üniversitesi Hemşirelik Bölümü hocaları arasında toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya Florence Network’ün başkanı Jan D. HAİJER,  başkan yardımcısı M.Teresa LEAL, yönetim kurulu üyeleri Prof. Dr. Sibylle FREY, Assoc. Prof. Dr. Dag KORSAETH, Martin MOL ve üç öğrenci katılmıştır. Öğr. Gör. Hilal TÜZER okul, hastane ve planlanan kampüsü tanıtan bir sunum yapmıştır.

Hanze Üniversitesi’nin sahip olduğu 1995 yılında kurulan Florence Network Avrupa’nın en eski ebelik ve hemşirelik ağlarından biridir. Florence Network 18 Avrupa ülkesinde 37 üniversiteyi kapsamaktadır. Florence Network’ün ebelik ve hemşirelik eğitiminin geliştirilmesi, uygulamaların paylaşılması, ortak projeler yapılması, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, yıllık toplantılar gibi faaliyetleri bulunmaktadır.

Doç. Dr. Gül PINAR’ın başkanlığını yaptığı toplantıda okulumuzun da Florence Network’ e katılımı, öğrenci ve öğretim elemanı değişim programı, hemşirelik müfredatı ve uygulamaları hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur. Üniversitemiz hemşirelik bölümü olarak Florence Network’e üyelik ile ilgili işlemler başlatılmıştır.

Hollanda Hanze Üniversitesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Arasında Toplantı 1 Hollanda Hanze Üniversitesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Arasında Toplantı 2 Hollanda Hanze Üniversitesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Arasında Toplantı 3 Hollanda Hanze Üniversitesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Arasında Toplantı 4 Hollanda Hanze Üniversitesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Arasında Toplantı 5 Hollanda Hanze Üniversitesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Arasında Toplantı 6 Hollanda Hanze Üniversitesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Arasında Toplantı 7 Hollanda Hanze Üniversitesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Arasında Toplantı 8 Hollanda Hanze Üniversitesi ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Arasında Toplantı 9

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz