YBÜ İşletme Fakültesi bir AB Projesinin Koordinatörü

YBÜ İşletme Fakültesi bir AB projesinin koordinatörlüğünü almaya hak kazandı.

Hayatboyu Öğrenme Programı ve Leonardo Da Vinci eylem 2013 AB çağrısı kapsamında, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi “Strateji Eğitim E-Platformu (STeP)” adlı ve 272,991 € toplam bütçeli ile bir Yenilik Transferi projesi yürütmeye hak kazandı. Proje Kasım 2013-Ekim 2015 tarihlerinde arasında gerçekleştirilecektir.

STeP projesinin temel amacı, stratejik kalkınma ve planlamaya ihtiyaç duyan KOBİ’lere yönelik ve bu konunun önemi konusunda farkındalık artırmak amacıyla tüm taraflar için strateji geliştirme ile ilgili bir elektronik eğitim platformunun kolay ve ücretsiz olarak erişime açılmasını sağlamaktır. Projenin spesifik hedefleri şunlardır:

– Avusturya ortağı tarafından daha önceden tasarlanan strateji eğitim müfredatının (Stratejik Analiz, Stratejik Teşhis, Formülasyon ve Stratejinin Uygulanması konularını kapsayan) adapte edilmesi (http://www.strategy-train.eu/).

– Strateji geliştirme ve planlama açısından sektörlerin mevcut ihtiyaçlarını karşılayacak ilave eğitim konularının geliştirilmesi ve müfredata dâhil edilmesi.

– Söz konusu eğitim içeriklerinin adapte edilecek bir e-öğrenme platformuna uygun tasarımlar ile aktarılması ve Türkiye, Fransa ve Belçika’da bu e-öğrenme platformunun KOBİ’lerden ilgili pilot katılımcılar ile test edilmesi.

– Strateji geliştirme ve planlamanın değerinin farkındalığını artırmak amacıyla tüm KOBİ’lere, sosyal taraflara ve sivil toplum kuruluşlarına proje çıktılarının yaygınlaştırılması ve bu alanda bir eksikliğin olumsuz etkilerinin azaltılması.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi, 3 farklı AB ülkesi ve Türkiye’den 6 kurumsal ortağın olduğu bu projenin koordinatörü olarak görev alacaktır.

Proje “REKMER (Rekabet Araştırmaları Merkezi)” bünyesinde yürütülecektir.

Bilgi için:

YBU- REKMER Ofisi

rekmer@ybu.edu.tr

Tel: 0312 466 75 33

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz