9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali

9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali Ankara’nın Çubuk ilçesinde kortej yürüyüşü ve çeşitli etkinliklerle başladı.Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi önünde başlayan kortej yürüyüşüne AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, Ak Parti Ankara Milletvekili  Prof. Dr. Emrullah İşler, CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, Üniversitemiz  Rektörü Sayın  Prof. Dr. Metin Doğan ve Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Sayın  Prof.Dr.Yavuz Selim Sanisoğlu ,Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Belediye Başkanı Lokman Özden, Yalova  Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, çeşitli kurumların ilçe yöneticileri, vatandaşlar ve festival için ilçeye gelen yabancı gruplar katıldı.Festivale Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bir Stnad açarak iştirak etti.Üniversitenin Esenboğa bölgesinde kurulmasından ötürü oldukça memnun olan yerel halk standımıza yoğun ilgi gösterdi.

Eski Şabanözü kavşağında oluşturulan festival kapısı önünde kesilen kurdeleyle başlayan festival açılışında Çubuk Belediye Başkanı Özden, festivalin bu yıl dokuzuncusunu düzenlemekten mutlu olduklarını ifade etti.Ankara Bulvarı ve Atatürk Caddesi boyunca yürüyen kortejdekilere, yol boyunca stant açanlar turşu ve baklava ikramında bulundu. Antika otomobiller, Büyükşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü, seğmen ekibi ve tekerlekli şehitler anıtı eşliğindeki yürüyüş, Atatürk Parkı’nda son buldu.Açılış konuşmaları sırasında Ak Parti genel Sekreteri Haluk  İpek  şu sözlere yer verdi.

Çubuk’un 10 yıl içinde çok geliştiğini anlatan  İpek, “Bunun için Allah’a ne kadar hamd etsek azdır. Çubuk’a Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin kurulmasıyla ilgili kararı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan verdi. Bu eser Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eseridir ve Çubuk’a hediyesidir. Türkiye’nin en güzel Osmanlı ve Selçuklu mimarisine sahip güzel eserlerinin olduğu çok nadide bir kampüs olacak” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından açılışa katılan protokol üyeleri alanda kurulan ikram çadırını ziyaret ederek, burada kendilerine ikram edilen yöresel ürünlerin tadına baktı.Bosna Hersek, Çek Cumhuriyeti, Hindistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Senegal’den ve Ankara Seğmen Kulübü gruplarının katıldığı festival dört gün sürecek ve 15 Eylül Pazar günü gece yarısı sona erecek.

9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 1 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 2 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 3 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 4 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 5 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 6 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 7 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 8 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 9 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 10 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 11 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 12 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 13 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 14 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 15 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 16 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 17 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 18 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 19 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 20 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 21 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 22 9.Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali 23

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz