Ürün Tanıtım Elemanlarını Üniversitemiz Eğitecek

Üniversitemiz ile Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) arasında 24 Temmuz 2013 tarihinde imzalanan protokole göre; beşeri tıbbi ürünleri tanıtacak Ürün Tanıtım Elemanı (ÜTE) eğitimleri için üniversitemiz yetkilendirilmiştir.

Protokol; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu adına Kurum Başkanı Sayın Dr. Saim Kerman, Üniversitemiz adına ise Rektörümüz Sayın Prof.Dr. Metin Doğan tarafından imzalanmıştır. İmza töreninde Protokol’ün hazırlanmasında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu adına emeği geçen Başkan Yardımcısı Dr. Hakkı Gürsöz ile Üniversitemiz adına emeği geçen Rektör Yardımcımız Biyoistatistik Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. S. Yavuz Sanisoğlu da hazır bulundular.  İmzalanan protokoller TİTCK proje yürütücüsü olarak Akılcı İlaç Kullanımı, İlaç Tedarik Yönetimi ve Tanıtım Daire Başkanı Dr. Ali ALKAN ile üniversitemiz proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Mesut AKYOL’ a teslim edildi.

İmzalanan protokole göre; Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 2014 yılı içerisinde ÜTE’ lere yönelik olarak 4 dönem halinde eğitim planlayacak ve eğitimleri uzaktan eğitim şeklinde ÜTE’ lere ve ÜTE adaylarına sunacaktır. İzleyen yıllarda ÜTE eğitimleri yılda en az 2 dönem halinde sürdürülecektir.

İmza töreni sonrasında protokolün hazırlanmasında emeği geçen Akılcı İlaç Kullanımı, İlaç Tedarik Yönetimi ve Tanıtım Dairesi personelinin ve TİTCK 1. Hukuk Müşaviri Av. Hatice Sarıtaş’ın da hazır bulunduğu hatıra fotoğrafı çekildi.

Ürün Tanıtım Elemanı yetkilendirme eğitimlerinin Ocak 2014’te başlayacağı, konuyla ilgili detaylı bilgilendirmenin 16 Eylül 2013 Pazartesi gününden itibaren üniversitemiz web sayfalarından (www.ybu.edu.tr) duyurulacağı, başvuruların ise 01 Ekim 2013 Salı gününden itibaren online olarak alınacağı bildirildi.

Ürün Tanıtım Elemanlarını Üniversitemiz Eğitecek 1 Ürün Tanıtım Elemanlarını Üniversitemiz Eğitecek 2 Ürün Tanıtım Elemanlarını Üniversitemiz Eğitecek 3 Ürün Tanıtım Elemanlarını Üniversitemiz Eğitecek 4 Ürün Tanıtım Elemanlarını Üniversitemiz Eğitecek 5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz