Türkoloji Söyleşileri Kapanış

Üniversitemiz Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları (TÜDAT) Kulübü ve Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Salih YILMAZ ve Yrd. Doç. Dr. Cengiz KARATAŞ tarafından Türkiye Yazarlar Birliği’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkoloji Söyleşilerinin bu dönemki kapanış programının konusu Ürdün ve Kırgızistan izlenimleri olacaktır.

Yunus Emre Enstitüsü ve Amman Devlet Üniversitesinin 12-15 Mayıs 2013 tarihinde Amman’da ortaklaşa düzenlediği Uluslar arası Türk-Arap Müşterek Değerler Sempozyumu çerçevesinde Ürdün, Filistin, İsrail ve diğer ülkelerdeki Türk algısı hakkında sunum yapılacaktır. Böylece geçmişten günümüze Türk kültürünün tanıtılması ve yaşatılmasına dair çalışmalar çeşitli açılardan ele alınacaktır.

Türkiye Yazarlar Birliği’nin, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 28 Mayıs-2 Haziran 2013 tarihinde Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te düzenlediği Uluslararası 10. Türkçe Şiir Şölenine dair Türkçenin etkisi ve geleceği hakkında da sunum yapılacaktır.

                                                                                          YBU-TÜDAT Kulübü

Tarih: 18 Haziran 2013 (Salı günü)

Saat: 18:30

Yer: Türkiye Yazarlar Birliği, Mehmet Akif Salonu

Adres: Sümer 1. sokak, Nu: 11/5 Kızılay/ANKARA

Türkoloji Söyleşileri Kapanış 1 Türkoloji Söyleşileri Kapanış 2 Türkoloji Söyleşileri Kapanış 3 Türkoloji Söyleşileri Kapanış 4 Türkoloji Söyleşileri Kapanış 5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz