Roman Paneli

ROMANLARIN SORUNLARI PANELDE ELE ALINDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Roman Festivali’nde “STK’ların Kapasitelerinin Artırılması” konulu panel 9 Haziran 2013 tarihinde Kocaeli Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirildi. Nisan ayında gerçekleştirilen Roman Çalıştayı’nda belirlenen 2023 Vizyonu ile ilgili yapılan panelde Türkiye’nin dört bir yanından gelen Roman Dernek ve Federasyon Başkanları ile Romanların sorunları görüşüldü.

UZMANLAR ROMANLARI ANLATTI

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hükümetin başlattığı roman açılımı çerçevesinde Romanların sorunlarının çözülmesi ve toplumdaki “Roman” algısının değişmesi için Festival kapsamında bir panel düzenledi. Moderatörlüğünü Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Bingöl’ün yaptığı “Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitelerinin Artırılması” konulu panele konuşmacı olarak Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Suat Kolukırık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Ahmet Çokyaşar ve Marmara Roman Dernekleri Federasyon Başkanı Erkan Aksoy katıldı.

ROMANLAR İÇİN YAPILABİLECEKLER KONUŞULDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 3. Roman Festivali kapsamında düzenlenen panelde katılımcılar görüş ve önerilerini ortaya koydu, konuşmacılara sorular sordular. Karşılıklı bilgi alışverişi havasında geçen panel Roman halkının sorunları detaylı bir şekilde ele alındı. Toplumun en dezavantajlı gruplarından biri olan Romanların, toplumdan hoşgörü, eşitlik ve ayrımcılığın kaldırılması gibi taleplerinin meşru ve demokratik yollardan ortaya koymalarının öneminin kaydedildiği Panel’de, bunun en önemli ve etkin yolunun Roman STK’larının kapasitelerinin geliştirilmesi olduğu vurgulanarak Roman derneklerinin güç birliğine gitmelerinin önemi ortaya konuldu.

Roman Paneli 1 Roman Paneli 2 Roman Paneli 3 Roman Paneli 4 Roman Paneli 5 Roman Paneli 6 Roman Paneli 7 Roman Paneli 8

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz