Mektup Arkadaşlığı Yeniden Canlanıyor

MEKTUP ARKADAŞLIĞI YENİDEN CANLANIYOR

Koordinatörlüğünü üniversitemiz öğrencilerinden oluşan Yıldırım Beyazıt Gençlik Grubu’nun yapmış olduğu “Reviving Penfriendship” adlı Gençlik Programı Eylem 1.2 projesi, Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi.

Üniversitemiz İngilizce Okutmanlarından Tarık Uzun’un yasal temsilcilik görevini üstlendiği projede, Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerinden Saadet Yüzügüleç proje sorumlusu göreviyle çalışmakta, Handan Örs, Mukaddes Göçer, Ece Gürcan, Yusuf Turgay Yurdakul ve Hasan Emre Yiğit de proje çalışma grubunu oluşturmaktadır.

Proje ile genel olarak, kaybolmaya yüz tutmuş mektup arkadaşlığı geleneğini genç nesillere aktarmak, mektup arkadaşlığı yoluyla 12-15 yaş arası çocuklara İngilizceyi sevdirerek dili iletişim amaçlı kullanabilmelerine olanak sağlamak, bu yolla da kültürlerarası farkındalık ve anlayış köprüsü kurmak amaçlanmaktadır.

1 Ağustos 2013 ile 31 Ocak 2014 tarihleri arasında hayata geçirilecek projede, Yıldırım Beyazıt Gençlik Grubu’nun ortakları Letonya’nın Kekava kentinde çalışmalarını sürdüren “Solis Tuvak” ve İspanya’nın Valencia şehrinde bulunan “Artecultura Association” adlı iki sivil toplum kuruluşudur.

Projenin Türkiye ayağının hedef kitlesini, Ankara Keçiören’de bulunan Danişment Çiçekli İlköğretim Okulu’nda öğrenimlerini sürdüren 12-15 yaş arası öğrenciler oluşturmaktadır. Okulun İngilizce Öğretmenlerinden Ezgi Çelik Proje Koçu olarak görev yapacak ve mektup yazma seanslarıyla sürecin sağlıklı yürütülmesine destek verecektir.

 Mektuplaşma süreçlerinin ve proje ziyaretlerinin tamamlanmasının ardından, Ocak ayında proje ortaklarının da katılımıyla Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde düzenlenecek olan Mektup Sergisi ile projenin son bulması planlanmaktadır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz