Emerald Publishing Group Limited Veri Tabanı 20 Mayıs 2013 – 20 Haziran 2013 Tarihleri Arasında Erişime Açılmıştır

İşletme, yönetim, ekonomi, muhasebe, finans, kalite ve ilgili konular ile muhendislik alaninda hakemli dergi ve kitaplar yayımlayan uluslararası bir yayınevidir.

Erişim adresi: http://www.emeraldinsight.com/

Denemeye açılan veri tabanları;

Emerald Management eJournals 200: işletme, yönetim, ekonomi, pazarlama, muhasebe ve finans, uluslararası ticaret, eğitim, lojistik, turizm ve otelcilik, bilgi yönetimi, girişimcilik gibi ilgili konularda 200 dergiye tam metin erişim sunar, bazı dergilerin tam metin başlangıç yılı 1994’e kadar gitmektedir.

Emerald Engineering Collection; Elektrik – Elektronik ve Makina Mühendisliği konularinda 23 adet dergi içerir, dergilerin 17 tanesi Thomson Reuters (ISI) tarafından indekslenmektedir.

eKitap Serileri; eKitaplar iki konu altında sunulmaktadır;

• Business, Management and Economics; işletme, yönetim ve ekonomi konusunda 85 seri altında 730 cilt e-kitap tam metin olarak sunulmaktadır,

• Social Sciences; Eğitim, çevre, sağlık yönetimi, sosyoloji ve kamu politikaları konularında 45 adet seri altında 350 cilt e-kitap tam metin olarak sunmaktadır.

Destek Kaynaklar:

Emerald ana sayfasında, sol sütunda yer alan ‘Resources’ bölümü altında yazarlar, eğitimciler, araştırmacılar, öğrenciler ve kütüphaneciler için pek çok destek kaynak sunulmaktadır. Bu kaynaklar deneme erişimi süresince kullanıcıların erişimine açık olacaktır. Bu kaynaklardan bazıları:

For Authors” makale yazma, yayın gönderme, hakemlik süreci gibi yazarlar için uluslararası dergilerde yayın yapmaya yardımcı olacak etkili yazma ve yayımlatma rehber ve kaynakları, İngilizce düzeltme (Editing) hizmeti konusunda bilgiler,

Research Zone” araştırmacılar için araştırma yapma, tez yazma, yurt dışı eğitim firsatlari, Research Connection bölümünde uluslararası araştırmacılarla iletişim bölümü, ilgili konferans listeleri, mali kaynak bulma konusunda yardımcı kaynaklar,

For Librarians” kütüphaneciler için kütüphane yönetimi, kaynakların etkin tanıtım ve pazarlaması ile ilgili kaynaklar yer almaktadır.

Veri tabanı kullanımıyla ilgili yardımcı kaynaklar: http://www.emeraldinsight.com/help/user/index.htm

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz