Çocuk Üniversitesi Projemizde Çalışmalar Devam Ediyor

Üniversitemiz, 15 Temmuz mağduru şehit ve gazi çocukları başta olmak üzere tüm şehit ve gazi çocuklarımıza ve dezavantajlı çocuklara yönelik, Çocuk Üniversitesi kurma projesi üzerine çalışmalarına devam ediyor.

Çocuk Üniversitesi Projesi ile ilgili açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin Doğan, ” 15 Temmuz hain darbe girişiminde mağdur olan çocuklarımızın eğitim, kültürel ve sosyal yaşamlarına yatırımda bulunma fikriyle yola çıkan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, ilerleyen zamanlarda dezavantajlı konumda olan çocukları da projeye dahil etmeyi amaçlayan Çocuk Üniversitesi kurma çalışmalarına hızla devam etmektedir. Proje, 15 Temmuz şehit ve gazi çocuklarını kapsamakla birlikte, aynı zamanda mülteci çocukları, diğer özel öğrenme gereksinimi olan çocukları, maddi, fiziksel, coğrafi, sosyal açıdan daha az imkanı olan dezavantajlı çocukları kapsayacaktır. 8-15 yaş grubundaki çocukların oyunlaştırılmış eğitim yöntemlerine dayanarak hazırlanmış özel çocuk müfredatı kapsamında eğitici, düşündürücü ve eğlendirici atölyelere katılımını teşvik eden, eğitim, sosyal ve kültürel yaşamlarına katkıda bulunan dinamik bir çocuk akademisi kurulacağız.” dedi.

Sayın Rektörümüz, “16 yaşına kadar AYBÜ’den faydalanacak olan öğrenciler hem öğrenip hem de eğlenecek. Çocuklara dilbilimsel, kültürel, sosyal ve dijital yetkinlik kazandırmayı amaçlayan çocuk üniversitesinde çocukların travmalarını atlatmalarına yönelik psikolojik oturumlar ve psikodrama atölyeleri düzenlenecek. Üniversitede görev yapan öğretim elamanları ve öğrencilerin gönüllü olarak çocuklara ders verecek.” dedi.

Çocuk Üniversitesi Projesi, 2017 Mayıs ayında Üniversitemiz ve Ankara Kalkınma Ajansı işbirliğinde, 15 Temmuz mağduru şehit ve gazi çocuklarının katılımıyla gerçekleştirilen “Sihirli Dilek Kutusu Projesi” kapsamında ilham alıp projenin devam etmesini isteyen başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin Doğan, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, Genel Sekreterimiz Suat Cihangir, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Tunç Medeni, Yrd. Doç. Dr. Tolga Medeni, Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Araştırma Görevlilerinden Arş. Gör. Demet Soylu, Arş. Gör. Erdinç Alaca, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Sekreteri Yakup Özsaraç, Kültür Şube Müdürü Celal Yurtışığı, Basın Halkla İlişkiler ve Tanıtım Koordinatörü Hacı Kaya ve öğrencilerimizin ortak kararı ile ortaya çıkmıştır.

Çocuk Üniversitesi ile ilgili Sabah Gazetesinde çıkan haberi okumak için tıklayınız…

AYBÜ 15 Temmuz Şehitlerimiz ve Gazileri 16 AYBÜ 15 Temmuz Şehitlerimiz ve Gazileri 1 AYBÜ 15 Temmuz Şehitlerimiz ve Gazileri 13 AYBÜ 15 Temmuz Şehitlerimiz ve Gazileri 26 AYBÜ 15 Temmuz Şehitlerimiz ve Gazileri 36

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz