Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı

Kahraman ecdadımızın sergilediği azim ve fedakârlığın hafızalarda canlı tutulması adına, Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü’nün yıldönümü olan 18 Mart 2013 Pazartesi günü Üniversitemiz bünyesindeki tüm yemekhanelerde akademik idari personelimiz ve öğrencilerimiz Ata’larının savaşta yediği “Buğday Çorbası, Üzüm Hoşafı ve Yarım Ekmek” menüsü ikram edildi. Daha sonra açılan “kına standında” konukların eline kına yakıldı. Aynı zamanda program TRT ekranlarında canlı olarak yayınlandı.

Programa katılan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Metin DOĞAN şunları ifade etti: “Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. Sevinç, coşku ve de üzüntüyle kutladığımız Çanakkale Zaferi’nin 98. yıldönümünde, bu güzel vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyorum.” Dedi. Aynı gün Üniversitelerarası kurul toplantısına katılan Sayın Rektörümüz Tüm üniversite Rektörleriyle de aynı menüden yiyerek bu anlamlı günü unutmadıklarını ifade etmişlerdir.

Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 1 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 2 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 3 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 4 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 5 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 6 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 7 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 8 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 9 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 10 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 11 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 12 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 13 Üniversitemizde Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Anma Programı 14

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz