Psikoloji Buluşmaları-I

YBÜ Psikoloji Kulübü tarafından organize edilen Psikoloji Buluşmalarının ilki psikoloji tarihinin en hararetli konularından birisi olan  Freud , Jung ilişkisini masaya yatırmakla başladı.

7 Mart 2013 tarihinde düzenlenen etkinliğe Doç. Dr. Bilal SAMBUR konuşmacı olarak katıldı.Psikoloji tarihinin iki büyük ismi olan  Freud ve Jung ilişkisinin büyük beklentilere dayalı olarak başladığını ifade eden  Bilal SAMBUR bu ilişki derinleştikçe aynı zamanda  Jung ve Freud’un farklılıklarının farkına vardıklarını ifade etti.

Jung ve Freud ilişkisi gerilimli ve zor tecrübeleri içermesine rağmen her ikiside bu ilişkiden verimli ve dinamik fikirler üretmeyi bilmişlerdir.

Sunumun sonunda katılımcılar soru ve yorumlarıyla etkinliğe katkıda bulundular.Etkinliğimize hem üniversite içinden hem de dışından yoğun bir katılımın ve ilginin olması kaydedilmesi gereken önemli bir nottur.

Her hafta perşembe günü saat 14.00’te psikolojiye dair konularda buluşmalarımız devam edecektir.Buluşmalarımıza tüm öğrencileri , akademik ve idari personeli davet ediyoruz.

Psikoloji Buluşmaları-I 1 Psikoloji Buluşmaları-I 2 Psikoloji Buluşmaları-I 3 Psikoloji Buluşmaları-I 4 Psikoloji Buluşmaları-I 5 Psikoloji Buluşmaları-I 6

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz