TÜRKSOY ‘a Ziyaret

YBU Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Kulübü ile YBU Tarih ve Kültür Topluluğu Kulübü Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY)a ziyarette bulundular.

YBÜ Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Kulübü ( TÜDAT ) ve YBU Tarih ve Kültür Topluluğu Kulübü 20 Şubat 2013 tarihinde Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY)na iadeyi ziyarette bulundular. TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Fırat PURTAS, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Salih YILMAZ, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif FİDAN, Edebiyat Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cengiz KARATAŞ koordinatörlüğünde YBU Öğrencileri TÜRKSOY Genel Merkezinde Azerbaycan, Kırgızistan, Hakasya, Başkurdistan temsilcilerinin sunumlarıyla Türk Kültürüne dair bilgiler edindiler. Bu toplantı sonucunda ikili ilişkilerin artırılması, Türk Dünyasına dair üniversitemizde bir dizi konferansların yapılması konularında görüş alışverişinde bulunuldu. YBU TÜDAT ve YBU Tarih ve Kültür Topluluğu Kulüpleri olarak Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları arasında ortak geçmişimizin araştırılması, kültürel, bilimsel ve sanatsal değerler başta olmak üzere birçok alanda işbirliğinin artırılmasına yönelik faaliyetlerimiz devam edecektir.

TÜRKSOY 'a Ziyaret 1 TÜRKSOY 'a Ziyaret 2 TÜRKSOY 'a Ziyaret 3 TÜRKSOY 'a Ziyaret 4 TÜRKSOY 'a Ziyaret 5 TÜRKSOY 'a Ziyaret 6 TÜRKSOY 'a Ziyaret 7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz