Üniversitemiz Meslek Yüksekokullarında Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

Üniversitemiz 2016-2017 Akademik Yılı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Törenleri Çubuk Yerleşkelerimizde gerçekleştirildi.

Mezuniyet Programına Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Fatih Vehbi Çelebi, Çubuk Belediye Başkanı Sayın Dr. Tuncay Acehan, Çubuk Başsavcısı Sayın Ömer Faruk Yıldırım, Çubuk İlçe Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin Çan, Çubuk İlçe Jandarma Komutanı Sayın Atalay Gündüz, Çubuk İlçe Müftüsü Sayın Muharrem Genç, Genel Sekreterimiz Sayın Suat Cihangir, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Prof. Dr. Aytünç Ateş, öğretim elemanlarımız ve üyelerimiz ile mezun olan öğrencilerimizin ailelerinin katıldığı  tören, şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ile başladı.

Sunuculuğunu Radyo Evi Derneği (RADEV) Başkanı ve TRT Kent Radyo Ankara Sunucu By Sempatik olarak tanınan Yusuf Erbaş’ın yaptığı program Gökhan Ay’ın konseri ve mehter dinletisiyle devam etti.

Mezuniyet Töreninde konuşma yapan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Vehbi Çelebi konuşmasında; “Sevgili öğrencilerimiz sizler bundan sonraki hayatınızda iyi çalışmak, üretmek ve hızlı karar verip başarılı olmanız lazım. Bunun için çok çalışmanız lazım. Değerli öğrenci arkadaşlarım bende akademik hayatıma bir yüksekokulda başlamıştım. O okul bana hep kendimi geliştirmeyi, çalışmayı ve devamlı öğrenmeyi öğretti. Sizler de mezun olduğunuzda işim bitti diplomayı aldım, asla demeyeceksiniz. Artık sürekli öğreneceksiniz, çalışacaksınız ve kendinizi geliştireceksiniz. Dikey sınavlarına çalışacaksınız ve iş hayatınıza atılacaksınız. Ben size çıtanızı yüksek tutmanızı istiyorum. Yeni hayatınızda başarılar diliyorum.” dedi.

Mezuniyet Töreninde konuşma yapan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aytünç Ateş konuşmasında; “İlk mezuniyetimizde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz 2013 kurulmuş olup, ilk olarak 2015-2016 Akademik Yılı üç programda öğrenci kabulü edip eğitim-öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Açılan bölümlerden Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Bölümü Türkiye’de bir ilk olarak Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılmış bir program olup, bu yıl programımızın meslek tanımı yapılmış ve KPSS formunda yer almıştır. Bugün bu programdan mezun olan öğrenciler bizle birlikte bu alanda Türkiye’nin ilk mezunlarının da vermenin gururunu yaşadığımızı burada ifade etmek istiyorum. Meslek Yüksekokulu ise Üniversitemiz koordinatörlüğünde 2016-2017 Akademik Yılında yarı pasif olarak ilk üç programda eğitime başlamış olup daha sonra üniversitemiz bünyesinde kurulum süreçleri tamamlanmış ve önümüzdeki yılda eğitim ve öğretim yılına devam edecektir. Sevgili mezunlarımız, bugün 2 yıllık gösterdiğiniz çabanın hasadına alma gününüz. Gelecek yıllarda önünüzde tertemiz yeni başlangıçlar sizleri bekliyor.” dedi.

Mezuniyet Töreninde konuşma yapan Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan konuşmasında; “Öncelikli olarak öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılı bir gelecek ve mesleklerini güzel bir şekilde uygulamayı Cenabı Allahtan niyaz ediyorum. Çubuk Belediyesi olarak, Çubuk Halkı olarak biz Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ni her zaman her iki yerleşkesiyle beraber bağrımıza bastık. Bundan dolayı büyük gurur duyuyoruz.” dedi.

Mezuniyet Töreninde mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birincisi Ayşe Kocatürk konuşmasında; “Bizim için zorlu ve güzel geçen bu iki yılın ardından bizleri yalnız bırakmayan siz misafirlerimize teşekkür ediyorum. Türkiye’de bir ilk olan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bünyesinde açılmış Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Programının ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birincisi olmanın halklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayım. Yeni bir sürecin başlangıcı olan hayatımızın bundan sonraki kısmında bize verilen eğitim ve öğretim doğrultusunda Yüksekokulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dedi.

Mezuniyet Töreninde mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan, Meslek Yüksekokulu birincisi Esra Aygar konuşmasında; “Bizler 2 yıl kadar kısa bir eğitim sürecimiz olsa bile zorlu bir eğitim sürecini atlatıp bugüne gelen tasarımcı adayıyız. Ayrıca Meslek Yüksekokulu birincisi olarak ve zorlukları birlikte aşıp yürüdüğüm arkadaşlarımı da temsil etmekten büyük onur duyuyorum.” dedi.

Program Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birincisi Ayşe Kocatürk, ikincisi Beyza Arslan, üçüncüsü Münevver Yurdakul ile Meslek Yüksekokulu birincisi Esra Aygar, ikincisi Semih Dizdar, üçüncüsü Seçil Akın’a verilen ödül töreni ile devam etti.

Program, Ankara Seymen Ekibinin gösterisinin ardından, toplu diploma ve kep atma töreni gerçekleştirildi.

meslek-yuksekokullari-1 meslek-yuksekokullari-2 meslek-yuksekokullari-3 meslek-yuksekokullari-4 meslek-yuksekokullari-5 meslek-yuksekokullari-6 meslek-yuksekokullari-7 meslek-yuksekokullari-8 meslek-yuksekokullari-9 meslek-yuksekokullari-10 meslek-yuksekokullari-11 meslek-yuksekokullari-12 meslek-yuksekokullari-13 meslek-yuksekokullari-14 meslek-yuksekokullari-15 meslek-yuksekokullari-16 meslek-yuksekokullari-17 meslek-yuksekokullari-18 meslek-yuksekokullari-19 meslek-yuksekokullari-21 meslek-yuksekokullari-22 meslek-yuksekokullari-23 meslek-yuksekokullari-24 meslek-yuksekokullari-25 meslek-yuksekokullari-26 meslek-yuksekokullari-27 meslek-yuksekokullari-28 meslek-yuksekokullari-29 meslek-yuksekokullari-30 meslek-yuksekokullari-31 meslek-yuksekokullari-32 meslek-yuksekokullari-33 meslek-yuksekokullari-34 meslek-yuksekokullari-35 meslek-yuksekokullari-36 meslek-yuksekokullari-37 meslek-yuksekokullari-38 meslek-yuksekokullari-39 meslek-yuksekokullari-40 meslek-yuksekokullari-41 meslek-yuksekokullari-42 meslek-yuksekokullari-43 meslek-yuksekokullari-44 meslek-yuksekokullari-45 meslek-yuksekokullari-46 meslek-yuksekokullari-47 meslek-yuksekokullari-48 meslek-yuksekokullari-49 meslek-yuksekokullari-50 meslek-yuksekokullari-51 meslek-yuksekokullari-52 meslek-yuksekokullari-53 meslek-yuksekokullari-54

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz