Eğitimde İşbirliği Protokolü

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün öncülüğünde İmzalanan Eğitimde İşbirliği Protokolü Bakan Prof. Dr. Nabi AVCI’ nın katılımlarıyla gerçekleşti.

Protokol Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi  iş birliğinde imzalandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Metin DOĞAN, “Yıldırım Beyazıt Üniversitesi  olarak bu güne kadar bu protokolden önce de ilköğretim hatta ilköğretim öncesi eğitim kurumlarıyla, ister öğrenci düzeyinde olsun ister akademisyen düzeyinde, gerçekten pek çok projeyi kısa süre içerisinde başlatmış bulunuyoruz. Üniversitelerin görevi eğitim öğretim ile birlikte araştırma yapmak ve topluma hizmet sunmaktır. Üniversiteler hukuki tanımlamada yönetimsel ve ekonomik bütçe denetimi açısından bir miktar özerk kuruluşlar olarak tanımlanmış olsa da aslıda milli eğitim bakanlığının bileşenlerinin arasındadır.  O yüzden böyle bir iletişim, eğitim öğretim alanının olmazsa olmazıdır. Bugün burada bu konunun resmi ve yazılı hale getirilmesi ve gelecekte yapılacak projelerin önünü açması açısından yapılan protokolün önemini vurgulamak istiyorum. Üniversiteler topluma hizmet noktasında  eğitim alanında olduğu gibi diğer alanlarda üzerlerine düşen görev ve sorumlulukları mutlaka yerine getirmelidirler.
Bu protokol sayesinde ve bundan sonraki dönemlerde çok başarılı hizmetler olacağını ve ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması konusunda bu iş bilirliğinin önemini, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile başlayan bu çalışmanın yurt çapına yayılması gerektiğini özellikle ifade etmek istiyorum.”  dedi.

Eğitimde İşbirliği Protokolü 1 Eğitimde İşbirliği Protokolü 2 Eğitimde İşbirliği Protokolü 3 Eğitimde İşbirliği Protokolü 4 Eğitimde İşbirliği Protokolü 5 Eğitimde İşbirliği Protokolü 6 Eğitimde İşbirliği Protokolü 7 Eğitimde İşbirliği Protokolü 8 Eğitimde İşbirliği Protokolü 9 Eğitimde İşbirliği Protokolü 10 Eğitimde İşbirliği Protokolü 11 Eğitimde İşbirliği Protokolü 12 Eğitimde İşbirliği Protokolü 13

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz