Basın Açıklaması

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

              BASIN AÇIKLAMASI                

                         24.12.2012

Son zamanlarda ve özellikle 18.12.2012 tarihinde bir üniversitemizde meydana gelen olaylar, gerek üniversitelerimiz ve gerekse ülkemizin huzur, barış ve istikrarı açısından üzüntü verici bir manzara ortaya koymuştur. Bu tür olayların oluşumuna bilhassa temel amacı eğitim, öğretim, araştırma ve topluma hizmet vermek olan, üniversitelerimizdeki öğrenci ve öğretim elemanlarının da  dahil olması son derece düşündürücü bir durumdur.

Ülkemizin bilimsel ve teknolojik gelişmesinin bir sonucu olan Göktürk-2 uydusunun uzaya gönderilmesi törenini takdir ve tebrik etmek yerine, bu gurur tablosunun cebir ve protesto vesilesi olarak kullanılması, üniversitelerin bilimsel misyonlarıyla bağdaşmamaktadır.

Bu olayların oluşumunda doğrudan veya dolaylı olarak rol oynayan ve  üniversitenin öğrencisi olmayan kişilerin de katıldığı bir dizi eylemler sonrasında daha soğukkanlı bir yaklaşım sergilemesi beklenen söz konusu rektörlüğün, basın açıklaması üzüntüyle karşılanmıştır.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak dileğimiz ve temennimiz, üniversitelerimizde var olan huzur ortamının devam etmesi, üniversitelerimizin yukarıda bahsedilen eğitim, öğretim, araştırma ve topluma hizmet gibi asli görevlerini yürütmeleridir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz