Küresel Sağlık Diplomasisi Yönetici Kursu

Sağlık Bakanlığı’nın, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Ofisi ve Cenevre Kalkınma Enstitüsü işbirliğiyle 26-30 Kasım 2012 tarihleri arasında Bilkent Otel’de düzenlediği “Küresel Sağlık Diplomasisi Yönetici Kursu” nu Yıldırım Beyazıt Üniversitesi de yüksek seviyede iştirakiyle zenginleştirdi. Üniversitemiz adına açılış konuşmalarından birini Sayın Rektörümüz Prof.Dr.Metin DOĞAN gerçekleştirirken, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa Sıtkı BİLGİN “Küresel Sağlık ve Uluslararası İlişkiler” başlıklı bir ders vererek kursiylerlere geniş bir perspektif sundu. Üniversitemizin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden Ar.Gör. Eyüp ERSOY da kursiyer olarak bu faaliyete iştirak etti.

Sağlık Bakanlığı’nın bu önemli faaliyetine ilişkin Dünya Sağlık Örgütü’nün hazıladığı değerlendirmeyi aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz:

http://www.euro.who.int/en/where-we-work/member-states/turkey/news/news/2012/12/countries-in-european-and-eastern-mediterranean-regions-build-capacity-in-global-health-diplomacy

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz