Uluslararası Hukuku Geliştirme Örgütü Hukuk Fakültemizi Ziyaret Etti

Merkezi İtalya’nın Roma şehrinde yer alan ve dünya çapında hukukun üstünlüğüyle ilgili çalışmalarda bulunan Uluslararası Hukuku Geliştirme Örgütü (International Development of Law Organization – IDLO) hukuk klinikleri hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere Üniversitemiz Hukuk Fakültesini ziyaret etti.

IDLO adına kurum yetkilileri Ted Hill, Anna Koppel ve Ahmed Shehata’nın katılım gösterdiği toplantıya Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Prof. Dr. M. Fatih Uşan, Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Kılınç, Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Musa Aygül ve araştırma görevlisi Belkıs Vural Çelenk ve Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Anabilim Dalı araştırma görevlisi Emre Berber katılım gösterdi.

Toplantıda Hukuk Fakültesi tarafından geliştirilen klinik eğitim modeli ve bu eğitim modelinin göçmen sorununa katkısı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

aybu-gocmen-klinigi-ziyareti-1 aybu-gocmen-klinigi-ziyareti-2 aybu-gocmen-klinigi-ziyareti-3 aybu-gocmen-klinigi-ziyareti-4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz